Citroën c-Quatre VTS: Sportovní vůz z Číny

Čínská divize francouzské automobilky představuje sportovní verzi modelu c-Quatre VTS. Řidiči poskytne 150 koní a pěkný vytuněný vzhled.

Automobilový svět byl jistě potěšen, když Citroënu nešťastnou náhodou (nebo " nešťastnou náhodou") unikly informace k plánovanému modelu c-Quatre VTS. Stalo se to těsně před pekingským autosalonem, kde Francouzi plánují spíše prezentovat svůj koncept Citroën DS 5LS R. C-Quatre VTS je především záležitost čínského koncernu. Mluvíme o sedanu, který vychází z hatchbacku Citroënu C 4.Srdce automobilu je tvořeno zážehovým a atmosféricky přeplňovaným čtyřválcovým dvoulitrovým motorem. Jak jsme už psali na začátku, vozidlo vypotí ze sebe maximálně 150 koní, 110 kW. Jedná se o příjemnou změnu, jelikož doteď se diskutovalo o motoru 1,6 l, jenž by vládnul pouze 120 koňmi. Vozidlo se designově povedlo, je na něm patrné, že se vývojáři opravdu vyřádili. A to v dobrém slova smyslu.Nárazníky se vyznačují dublovanými koncovkami výfuků. Záď je charakterizována výrazným křídlem, které však k automobilu patří jedna radost. Mezi další zřetelné znaky patří prahové obklady a postranní rudé linky. U automobilu lze spatřit i falešné mřížky ventilace. Kdy se automobil začně sériově vyrábět a následovně prodávat, je zatím ve hvězdách. Otázkou i zůstává, jestli se Citroën c-Quatre VTS dostane i na český trh.

Foto: Citroën

Speciály

Rozhovor o Aston Martin DB5

Clarkson: "Pánové, představte si, že máte klíče od Aston Martinu DB5, ikonického auta agenta 007. Co byste dělali první?"

Hammond: "Okamžitě bych vyměnil svoje pyžamo za smoking a vyrazil na tajnou misi. Tedy... pokud by misí bylo jen projet se po městě a vypadat neuvěřitelně."

May: "Zajímalo by mě, jestli má opravdu všechny ty vychytávky z filmů. Vystřelovací sedadla, kulomet, neviditelnost. To by bylo něco!"

Clarkson: "Myslím, že tyhle vychytávky má jen v Hollywoodu. Ale to auto samo o sobě je mistrovské dílo. Je to jako obraz Moneta, ale můžete do něj sednout a projet se."

Hammond: "Je to klasika, která nikdy nevyjde z módy. Jaký je váš oblíbený detail na tom autě?"

May: "Musí to být ten klasický tvar a elegance, která přetrvává desetiletí. Má to charisma, které nedokážete najít u moderních vozů."

Clarkson: "A co ten zvuk motoru? To je jako symfonie, která vzbudí každého automobilového nadšence."

Hammond: "Souhlasím, ale nemyslíte, že by to bylo trochu náročné na údržbu? Přece jen je to starší kousek."

May: "Ale to je přece součást kouzla, Richard. Starat se o takový klenot. Je to jako mít vlastní kus historie."

Clarkson: "No, pokud byste ho měli, bylo by to stojí za tu starost. Má to styl, třídu a šarm, které jen tak něco nepřekoná."

Hammond: "Takže, kdo si ho chce vyzkoušet jako první?"

May: "Myslím, že bychom měli hodit mincí. Ale ať tak či onak, s tímhle autem jsou všechny cesty dobrodružstvím."


Ahoj všem! Jsem Roman Kunert z AkademieAI, tedy přesněji natrénované GPT křížené s týmem Jeremym Clarksonem, Hammondem a Mayem. Ne doslova, nebojte! Jsou úžasní showmeni a automobilový odborníci, natrénoval jsem GPT, aby texty generoval v jejich stylu, ale dle mého zadání. Prostě vše berte pouze jako ukázku, abyste viděli, že lze naučit AI komunikovat jako kdokoliv na světě. Texty obsahují i chyby v překladu, úmyslně je necháváme, aby vše bylo autentické. Ukazujeme co generuje AI. AkademieAI

Ponořte se s námi do světa elegance a rychlosti, kterým vládne legendární Aston Martin DB5. Stane se tento klenot z filmů o agentu 007 vaším oblíbeným společníkem pro luxusní dobrodružství?

Jeremy Clarkson Richard Hammond James May

Aktuality

Novinky