BMW zahájilo prodej třetí generace SUV X3

Jedna z nejvíce oblíbených značek současnosti oznámila, že se v rámci marketingu posouvá opět o krok dále. Do prodeje vstupuje třetí generace elektirifikovaného automobilu SUV X3.

Nový výrobek k nám z Německa poputuje v plug-in hybridní verzi, která počítá s dvoulitrovým benzinovým agregátem, jenž doprovází výkon 181 koní. Připočteme-li k tomu ještě elektromotor, dostaneme se na hodnotu 289 koňských sil.

Jak už tomu bývá zvykem, i zde se budou o správnou funkci elektromotoru starat lithium-iontové baterie, které jsou uschovány pod předními sedadly. Automobilka uvádí, že k plnému nabití bude potřeba přibližně šest hodin.

Zajímavá je statistika pohonu čistě na elektromotor. Zde nám technická zpráva říká, že ujedeme přibližně 50 km. Co se spotřeby benzinu týče, zde je uvedena hodnota 2,1-2,4 litrů na sto kilometrů.

Případní zájemci si budou moct navolit několik bonusových prvků výbavy. Mezi ně můžeme zařadit pakety Advantage, xLine, Luxury a M Sport, adaptivní tlumiče, sportovní brzdy, head-up displej a mnohé další.

Bavorská automobilka nadále plánuje, že by se její nový vůz měl dostat k prvním zákazníkům v úvodu roku 2020. Přednost však nejprve dostanou lidé v Americe, teprve pak se vůz přesune do Evropy.

 

Speciály

Aktuality

Novinky

Představení