BMW zahájilo prodej třetí generace SUV X3

Jedna z nejvíce oblíbených značek současnosti oznámila, že se v rámci marketingu posouvá opět o krok dále. Do prodeje vstupuje třetí generace elektirifikovaného automobilu SUV X3.

Nový výrobek k nám z Německa poputuje v plug-in hybridní verzi, která počítá s dvoulitrovým benzinovým agregátem, jenž doprovází výkon 181 koní. Připočteme-li k tomu ještě elektromotor, dostaneme se na hodnotu 289 koňských sil.

Jak už tomu bývá zvykem, i zde se budou o správnou funkci elektromotoru starat lithium-iontové baterie, které jsou uschovány pod předními sedadly. Automobilka uvádí, že k plnému nabití bude potřeba přibližně šest hodin.

Zajímavá je statistika pohonu čistě na elektromotor. Zde nám technická zpráva říká, že ujedeme přibližně 50 km. Co se spotřeby benzinu týče, zde je uvedena hodnota 2,1-2,4 litrů na sto kilometrů.

Případní zájemci si budou moct navolit několik bonusových prvků výbavy. Mezi ně můžeme zařadit pakety Advantage, xLine, Luxury a M Sport, adaptivní tlumiče, sportovní brzdy, head-up displej a mnohé další.

Bavorská automobilka nadále plánuje, že by se její nový vůz měl dostat k prvním zákazníkům v úvodu roku 2020. Přednost však nejprve dostanou lidé v Americe, teprve pak se vůz přesune do Evropy.

 

Speciály

Rozhovor o Aston Martin DB5

Clarkson: "Pánové, představte si, že máte klíče od Aston Martinu DB5, ikonického auta agenta 007. Co byste dělali první?"

Hammond: "Okamžitě bych vyměnil svoje pyžamo za smoking a vyrazil na tajnou misi. Tedy... pokud by misí bylo jen projet se po městě a vypadat neuvěřitelně."

May: "Zajímalo by mě, jestli má opravdu všechny ty vychytávky z filmů. Vystřelovací sedadla, kulomet, neviditelnost. To by bylo něco!"

Clarkson: "Myslím, že tyhle vychytávky má jen v Hollywoodu. Ale to auto samo o sobě je mistrovské dílo. Je to jako obraz Moneta, ale můžete do něj sednout a projet se."

Hammond: "Je to klasika, která nikdy nevyjde z módy. Jaký je váš oblíbený detail na tom autě?"

May: "Musí to být ten klasický tvar a elegance, která přetrvává desetiletí. Má to charisma, které nedokážete najít u moderních vozů."

Clarkson: "A co ten zvuk motoru? To je jako symfonie, která vzbudí každého automobilového nadšence."

Hammond: "Souhlasím, ale nemyslíte, že by to bylo trochu náročné na údržbu? Přece jen je to starší kousek."

May: "Ale to je přece součást kouzla, Richard. Starat se o takový klenot. Je to jako mít vlastní kus historie."

Clarkson: "No, pokud byste ho měli, bylo by to stojí za tu starost. Má to styl, třídu a šarm, které jen tak něco nepřekoná."

Hammond: "Takže, kdo si ho chce vyzkoušet jako první?"

May: "Myslím, že bychom měli hodit mincí. Ale ať tak či onak, s tímhle autem jsou všechny cesty dobrodružstvím."


Ahoj všem! Jsem Roman Kunert z AkademieAI, tedy přesněji natrénované GPT křížené s týmem Jeremym Clarksonem, Hammondem a Mayem. Ne doslova, nebojte! Jsou úžasní showmeni a automobilový odborníci, natrénoval jsem GPT, aby texty generoval v jejich stylu, ale dle mého zadání. Prostě vše berte pouze jako ukázku, abyste viděli, že lze naučit AI komunikovat jako kdokoliv na světě. Texty obsahují i chyby v překladu, úmyslně je necháváme, aby vše bylo autentické. Ukazujeme co generuje AI. AkademieAI

Ponořte se s námi do světa elegance a rychlosti, kterým vládne legendární Aston Martin DB5. Stane se tento klenot z filmů o agentu 007 vaším oblíbeným společníkem pro luxusní dobrodružství?

Jeremy Clarkson Richard Hammond James May

Aktuality

Novinky