BMW M340i předčilo očekávání, z vize se stává skutečnost

Autosalon v kalifornském Los Angeles nás už na konci minulého roku upoutal na něco velkého, co se ponese na opravdu monstrózním a překvapujícím nádechu. Tím je nové BMW M340i, které opět o něco předčí kvalitou své předchůdce.

Proslulá německá značka začala vábit své příznivce postupně unikajícími informacemi, jež nás odkazují na další pokrok v technice.

Zákazníci si už teď mohou být jisti, že vůz, který oficiálně dorazí na trh až v létě současného roku, bude mít pod svou kapotou šestiválec o výkonu 275 kW (374 koní) a 500 Nm točivého momentu.

Porovnáme-li to s předchozí generací, zaznamenáme růst o 35 kW a 50 Nm. To vše díky výkonnějšímu motoru i lepší osmistupňové převodovce.

Co se rychlostních parametrů týče, můžeme počítat se zrychlení z klidu na sto za pouhé 4,4 sekundy. BMW M340i se navíc může pochlubit tím, že je o 50 kilogramů lehčí než jeho předchůdce. Sami byste to však nepoznali.

Automobilka slibuje, že se celý model ponese na typických rysech, co budou akorát vylepšeny o jízdní systémy Sport či Sport +, čemuž nebude chybět ani sportovní diferenciál. Poháněna poté bude zadní náprava.

Vozidlo se následně ponese na osmnáctipalcových kolech, za nimiž se budou nacházet velké brzdy o průměru 348 mm vpředu i vzadu.

V extra nabídce nám pak nebude chybět ani speciální paket M Performance, jehož přítomnost doplní vozidlo o další aerodynamické prvky. Sportovní nadšenci si tedy určitě přijdou na své.

Speciály

Aktuality

Novinky

Představení