Bentley představilo novou limitovanou edici modelu Continental GT

Britská Bentley světu představila nový otevřený Bentley, který připravila ve spolupráci se společností Princess Yachts. Jak už název napovídá, jedná se o limitovanou edici tzv. „silniční jachty“, v níž se bude moct povozit pouze 30 majitelů.

Princess Yachts je jedničkou na motorové jachty, takže se není moc čemu divit, když Bentley chtělo přijít s něčím novým a přitom naprosto mimořádným. Pokud se totiž na vůz podíváte pořádně, tak vše v interiéru i exteriéru připomíná luxusní provedení věhlasných jachet. 

Celým názvem Bentley Continental GT Galene Edition je jedinečným svého druhu už jen díky specifickému bílému nátěru „Glacier White“. Ten je doplněn ladnými modrými prvky „Sequin Blue“, kterými při jízdě autor symbolizuje pohyb loďky po moři. Celkový design vozu byl ještě doplněn modrou barvou stahující se střechy a velkými 21palcovými koly. 

Neméně zajímavý je i vnitřek vozu, kde je kladen důraz na detaily. Už při vstupu nás ohromí perfektně zpracované čalounění ve světlých odstínech a ručně zpracované živě výrazné prvky. Podlaha zavazadlového prostoru je vykládaná dřevem a dojmu z pravé plachetnice nabudeme i jejím portrétem, který případným zájemcům na palubní desku ručně nakreslí sám španělský ilustrátor Jaume Vilardell. 

Ačkoliv vzhled čítá hned několik změn, pod kapotou se nic nezměnilo. To znamená, že motorem zůstává čtyřlitrový přeplňovaný vidlicový osmiválec o výkonu 373 kW (507 koní) s točivým momentem 660 Nm. Vzhledem k délce vozidla sahající až k 5 metrům dokáže tento kabriolet zrychlit z 0 na 100 km/h za krásných 5 sekund a jeho maximální rychlost vyvrcholí při 301 km/h. O dokonalé zastavení by se nám měly starat karbon-keramické brzdy, jež jsou považovány nejpokrokovějším brzdovým systém u osobních automobilů. 

Automobilka cenu svého nového modelu prozatím nezveřejnila, ale levné asi nebude. Stejně tak se počítá spíše s tím, že budou upřednostněni příznivci britské značky, takže všichni potenciální zájemci, kteří by si v dohledné budoucnosti rádi našli ideální vůz na dlouhé cesty, musí začít rychle jednat. 

Speciály

Aktuality

Novinky

Představení