Bentley Continental GT - Facelift

Čtyřmístný Continental GT vždy spojoval rychlost s pohodlím, ale ve druhé generaci má všeho víc.

Dostal novou příď s větší maskou, diodovou optikou předních světlometů a zdůrazněným rozdílem ve velikosti vnějších a vnitřních světel. Z Mulsanne je převzatý také tvar víka zavazadlového prostoru a grafika nových zadních světel.


Co se týče výkonu, 6.0 W12 se dvěma turbodmychadly, zvýšil svůj výkon z 412 na 423kW a točivý moment z 650 na 700 Nm. Společně se snížením hmotnosti auta o 65 kg to představuje zlepšení poměru výkon/hmotnost o 6 %. Akcelerace z 0 na 100 km/h trvá 4,6 sekundy a nejvyšší rychlost je 318 km/h. Součinitel odporu 0,33 a také nižší (a vyrovnaný) vztlak na obou nápravách. Toho bylo dosaženo jak tvarovými korekcemi, tak i novým řešením podběhů a přídavnými aerodynamickými prvky kolem výfukového potrubí. Modernizací prošel také podvozek. Rozchod kol se vpředu rozšířil o 41 a vzadu o 48 mm. Standardem jsou 20palcová kola.


Interiér má moderněji tvarovaná palubní deska s novým navigačním systémem, který má dotykovou obrazovku, funkce Google Maps a 30GB disk. Audiosystém Dirac Dimension pochází z prémiové řady Naim for Bentley. Nová sedadla v designu Cobra poskytují silnější boční vedení a díky upravenému tvaru opěradla se zvětšil prostor pro nohy za předními sedadly.


Bentley Continental Facelift od Volkswagenu je auto nejen okázalé, ale také spolehlivé a na poměry značky i dostupné.

Speciály

Aktuality

Novinky

Představení