Audi A3 clubsport quattro concept

Audi díky 2,5 litrovýmu pětiválcis nímž dá stovku za 3,6 s, přibral na váze!

Namísto standardního čtyřválce, který na všechna čtyři kola posílá 300 koní, tak nově máme co do činění s 2,5litrovým pětiválcem. Ten u systému 4x4 zůstal, stejně jako přes palubu nezamířilo přeplňování. Výkon ovšem narostl na 525 koní, což představuje poměr 211,7 koně na jeden litr. Kromě toho pak pohonná jednotka produkuje ještě 600 Nm točivého momentu, který je k dispozici v pásmu 2 300 až 6 000 ot./min. Není proto divu, že stovku vůz pokoří za 3,6 sekundy a maximálně se rozjede na 310 km/h.
Karoserie vozidla má pár extrémních modifikací. Je si blíže s asfaltem o 10mm, má karbonovou kapotu a 21 palcová kola, za nimiž se ukrývají kotouče o průměru 370 mm. 
 
 
Koncept s pohonem všech čtyř kol je zcela funkční. Podle Audi zvládne zrychlení z 0 na 100 za 3,6 sekund a rozjede se až na 310 km/h. O řazení se stará sedmistupňový automat Stronic, kterému nesmí chybět launch control funkce, pro co nejrychlejší akceeraci z klidu.
 
 
Dále pak musíme zmínit možnou kompletní deaktivaci stabilizačního systému či aerodynamickou brzdu. Tou je míněn zadní spoiler, který se v případě akutního zastavení napřímí do takřka kolmé pozice. Díky tomu se z rychlosti 250 km/h tak Audi doáže zastavit o 12 metrů dříve než standardní S3 sedan.
Tento modrý designově luxusní vůz se ukáže koncem května na rakouském srazu u jezera Wörtherse.
 

Speciály

Rozhovor o Aston Martin DB5

Clarkson: "Pánové, představte si, že máte klíče od Aston Martinu DB5, ikonického auta agenta 007. Co byste dělali první?"

Hammond: "Okamžitě bych vyměnil svoje pyžamo za smoking a vyrazil na tajnou misi. Tedy... pokud by misí bylo jen projet se po městě a vypadat neuvěřitelně."

May: "Zajímalo by mě, jestli má opravdu všechny ty vychytávky z filmů. Vystřelovací sedadla, kulomet, neviditelnost. To by bylo něco!"

Clarkson: "Myslím, že tyhle vychytávky má jen v Hollywoodu. Ale to auto samo o sobě je mistrovské dílo. Je to jako obraz Moneta, ale můžete do něj sednout a projet se."

Hammond: "Je to klasika, která nikdy nevyjde z módy. Jaký je váš oblíbený detail na tom autě?"

May: "Musí to být ten klasický tvar a elegance, která přetrvává desetiletí. Má to charisma, které nedokážete najít u moderních vozů."

Clarkson: "A co ten zvuk motoru? To je jako symfonie, která vzbudí každého automobilového nadšence."

Hammond: "Souhlasím, ale nemyslíte, že by to bylo trochu náročné na údržbu? Přece jen je to starší kousek."

May: "Ale to je přece součást kouzla, Richard. Starat se o takový klenot. Je to jako mít vlastní kus historie."

Clarkson: "No, pokud byste ho měli, bylo by to stojí za tu starost. Má to styl, třídu a šarm, které jen tak něco nepřekoná."

Hammond: "Takže, kdo si ho chce vyzkoušet jako první?"

May: "Myslím, že bychom měli hodit mincí. Ale ať tak či onak, s tímhle autem jsou všechny cesty dobrodružstvím."


Ahoj všem! Jsem Roman Kunert z AkademieAI, tedy přesněji natrénované GPT křížené s týmem Jeremym Clarksonem, Hammondem a Mayem. Ne doslova, nebojte! Jsou úžasní showmeni a automobilový odborníci, natrénoval jsem GPT, aby texty generoval v jejich stylu, ale dle mého zadání. Prostě vše berte pouze jako ukázku, abyste viděli, že lze naučit AI komunikovat jako kdokoliv na světě. Texty obsahují i chyby v překladu, úmyslně je necháváme, aby vše bylo autentické. Ukazujeme co generuje AI. AkademieAI

Ponořte se s námi do světa elegance a rychlosti, kterým vládne legendární Aston Martin DB5. Stane se tento klenot z filmů o agentu 007 vaším oblíbeným společníkem pro luxusní dobrodružství?

Jeremy Clarkson Richard Hammond James May

Aktuality

Novinky