Audi A3 clubsport quattro concept

Audi díky 2,5 litrovýmu pětiválcis nímž dá stovku za 3,6 s, přibral na váze!

Namísto standardního čtyřválce, který na všechna čtyři kola posílá 300 koní, tak nově máme co do činění s 2,5litrovým pětiválcem. Ten u systému 4x4 zůstal, stejně jako přes palubu nezamířilo přeplňování. Výkon ovšem narostl na 525 koní, což představuje poměr 211,7 koně na jeden litr. Kromě toho pak pohonná jednotka produkuje ještě 600 Nm točivého momentu, který je k dispozici v pásmu 2 300 až 6 000 ot./min. Není proto divu, že stovku vůz pokoří za 3,6 sekundy a maximálně se rozjede na 310 km/h.
Karoserie vozidla má pár extrémních modifikací. Je si blíže s asfaltem o 10mm, má karbonovou kapotu a 21 palcová kola, za nimiž se ukrývají kotouče o průměru 370 mm. 
 
 
Koncept s pohonem všech čtyř kol je zcela funkční. Podle Audi zvládne zrychlení z 0 na 100 za 3,6 sekund a rozjede se až na 310 km/h. O řazení se stará sedmistupňový automat Stronic, kterému nesmí chybět launch control funkce, pro co nejrychlejší akceeraci z klidu.
 
 
Dále pak musíme zmínit možnou kompletní deaktivaci stabilizačního systému či aerodynamickou brzdu. Tou je míněn zadní spoiler, který se v případě akutního zastavení napřímí do takřka kolmé pozice. Díky tomu se z rychlosti 250 km/h tak Audi doáže zastavit o 12 metrů dříve než standardní S3 sedan.
Tento modrý designově luxusní vůz se ukáže koncem května na rakouském srazu u jezera Wörtherse.
 

Speciály

Aktuality

Novinky

Představení