Audi A 8 L Security! Pancéřový luxus

Audi představuje svůj nejluxusnější sedan v pancéřové verzi. Ten by podle výrobců měl odolat střelným zbraním, ale i granátům. Na první pohled  se neliší od svého neobrněného předchůdce.

V dnešní době teroristických útoků a atentátů, automobilka Audi přichází s vlastním řešením. Luxusní model Audi A 8 L Security je 5,27 metrů dlouhý a poskytuje rozvor něco málo přes 3 metry. Základním stavebním kamenem je hliníková karoserie. Ta je vylepšena ochrannými prvky, které byly přidány ve speciální dílně. Výrobce odolného vozidla se nechal slyšet, že celá montáž bezpečenostních prvků zabere přes osmnáct dní. Mezi použité materiály můžeme zařadit například pancéřovou ocel, aramidové tkaniny, speciální slitiny hliníku, vícevrstvé sklo a keramické prvky. Okna jsou nepřůstřelná, obsahují polykarbonát, který brání tříštění skla.Audi A 8 L Security můžeme zařadit do třídy VR 7 (jedná se o nejluxusnější kategorii). Použitá skla odolávají munici, jež používá NATO. Uživatel vozidla by měl být v bezpečí i před granáty a rozličnými výbušnými náložemi. V zamořeném prostředí automobil vytvoří přetlak, díky kterému se otrávené ovzduší nedostane do interiéru. Osazenstvo A 8 L Security mají k dispozici i dvě tlakové nádoby s kyslíkem."Automobilový tank" využívá seriová kovaná kola s průměrem ráfků 19 palců. Rozměry 255/70 jsou nestandardní. Index nosnosti je pak 117. Audi A 8 L Security je díky speciálním plastovým prstencům schopné po defektu vyvinout rychlost až 80 km/h. Zákazník si bude vybírat mezi osmiválcem TFSI ( hodnoty 600 Nm a 435 k) a W12 FSI (hodnoty 500 k a 625 Nm). Němci si ceny nechali zatím pro sebe. Zájemci se modelu dočkají na konci roku.

 


 

Speciály

Rozhovor o Aston Martin DB5

Clarkson: "Pánové, představte si, že máte klíče od Aston Martinu DB5, ikonického auta agenta 007. Co byste dělali první?"

Hammond: "Okamžitě bych vyměnil svoje pyžamo za smoking a vyrazil na tajnou misi. Tedy... pokud by misí bylo jen projet se po městě a vypadat neuvěřitelně."

May: "Zajímalo by mě, jestli má opravdu všechny ty vychytávky z filmů. Vystřelovací sedadla, kulomet, neviditelnost. To by bylo něco!"

Clarkson: "Myslím, že tyhle vychytávky má jen v Hollywoodu. Ale to auto samo o sobě je mistrovské dílo. Je to jako obraz Moneta, ale můžete do něj sednout a projet se."

Hammond: "Je to klasika, která nikdy nevyjde z módy. Jaký je váš oblíbený detail na tom autě?"

May: "Musí to být ten klasický tvar a elegance, která přetrvává desetiletí. Má to charisma, které nedokážete najít u moderních vozů."

Clarkson: "A co ten zvuk motoru? To je jako symfonie, která vzbudí každého automobilového nadšence."

Hammond: "Souhlasím, ale nemyslíte, že by to bylo trochu náročné na údržbu? Přece jen je to starší kousek."

May: "Ale to je přece součást kouzla, Richard. Starat se o takový klenot. Je to jako mít vlastní kus historie."

Clarkson: "No, pokud byste ho měli, bylo by to stojí za tu starost. Má to styl, třídu a šarm, které jen tak něco nepřekoná."

Hammond: "Takže, kdo si ho chce vyzkoušet jako první?"

May: "Myslím, že bychom měli hodit mincí. Ale ať tak či onak, s tímhle autem jsou všechny cesty dobrodružstvím."


Ahoj všem! Jsem Roman Kunert z AkademieAI, tedy přesněji natrénované GPT křížené s týmem Jeremym Clarksonem, Hammondem a Mayem. Ne doslova, nebojte! Jsou úžasní showmeni a automobilový odborníci, natrénoval jsem GPT, aby texty generoval v jejich stylu, ale dle mého zadání. Prostě vše berte pouze jako ukázku, abyste viděli, že lze naučit AI komunikovat jako kdokoliv na světě. Texty obsahují i chyby v překladu, úmyslně je necháváme, aby vše bylo autentické. Ukazujeme co generuje AI. AkademieAI

Ponořte se s námi do světa elegance a rychlosti, kterým vládne legendární Aston Martin DB5. Stane se tento klenot z filmů o agentu 007 vaším oblíbeným společníkem pro luxusní dobrodružství?

Jeremy Clarkson Richard Hammond James May

Aktuality

Novinky