Ze stíhačky limuzína? V Americe to dokázali a je to opravdový kousek

Létající automobily jsou možná ještě prozatím pasé, avšak v naší nápaditosti nám různé „pokusy“ určitě nebrání. O jeden takový se pokusila americká společnost, jež přetvořila známý tryskáč v luxusní limuzínu.

Ač nám to může připadat zprvu neuvěřitelně, dozajista je tomu tak. Firma Jetsetter, jež sídlí ve státě Illinois, se moc nerozpakovala, když převáděla své myšlenky ve skutečnost. Hlavním cílem bylo přidat nápaditost tam, kde se o to ostatní ještě nepokusili.

Původní záměr přestavět „stíhače“ v „tryskovou limuzínu“ vznikl již v roce 2006, nicméně vhodné podmínky k této přestavbě se objevily až nyní. Vozidlo, které dostalo název Limo-Jet, bylo vybudováno za dozoru jen těch největších profesionálů, co skloubili špičkový design s dokonalou technikou.

Zvuk proudových motorů si sice neužijeme, zato nás v nitru bude doprovázet stereo souprava o výkonu 4500 wattů. K tomu všemu si budeme moct vychutnat i přítomnost až pěti palubních televizorů, takže lze s trochou nadsázky říci, že si uvnitř užijeme tu pravou „discoshow“.

Jakou maximální rychlosti bude tato limuzína schopna jet, to nám výrobce neprozradil, přesto tu máme takové indikátory, jako je osm válců, celková hmotnost 4 tuny, 28palcová kola či délka 12 metrů, co by nám mohly napovědět.

Vzhůru k oblakům ovšem stoupat nebudeme, avšak užijeme si skvělou jízdu za doprovodu těch nejpokročilejších asistenčních systémů, jimž by v blízké budoucnosti nemělo chybět ani autonomní řízení, které by mělo nahradit ve výškách nepostradatelného autopilota.

Speciály

Rozhovor o Aston Martin DB5

Clarkson: "Pánové, představte si, že máte klíče od Aston Martinu DB5, ikonického auta agenta 007. Co byste dělali první?"

Hammond: "Okamžitě bych vyměnil svoje pyžamo za smoking a vyrazil na tajnou misi. Tedy... pokud by misí bylo jen projet se po městě a vypadat neuvěřitelně."

May: "Zajímalo by mě, jestli má opravdu všechny ty vychytávky z filmů. Vystřelovací sedadla, kulomet, neviditelnost. To by bylo něco!"

Clarkson: "Myslím, že tyhle vychytávky má jen v Hollywoodu. Ale to auto samo o sobě je mistrovské dílo. Je to jako obraz Moneta, ale můžete do něj sednout a projet se."

Hammond: "Je to klasika, která nikdy nevyjde z módy. Jaký je váš oblíbený detail na tom autě?"

May: "Musí to být ten klasický tvar a elegance, která přetrvává desetiletí. Má to charisma, které nedokážete najít u moderních vozů."

Clarkson: "A co ten zvuk motoru? To je jako symfonie, která vzbudí každého automobilového nadšence."

Hammond: "Souhlasím, ale nemyslíte, že by to bylo trochu náročné na údržbu? Přece jen je to starší kousek."

May: "Ale to je přece součást kouzla, Richard. Starat se o takový klenot. Je to jako mít vlastní kus historie."

Clarkson: "No, pokud byste ho měli, bylo by to stojí za tu starost. Má to styl, třídu a šarm, které jen tak něco nepřekoná."

Hammond: "Takže, kdo si ho chce vyzkoušet jako první?"

May: "Myslím, že bychom měli hodit mincí. Ale ať tak či onak, s tímhle autem jsou všechny cesty dobrodružstvím."


Ahoj všem! Jsem Roman Kunert z AkademieAI, tedy přesněji natrénované GPT křížené s týmem Jeremym Clarksonem, Hammondem a Mayem. Ne doslova, nebojte! Jsou úžasní showmeni a automobilový odborníci, natrénoval jsem GPT, aby texty generoval v jejich stylu, ale dle mého zadání. Prostě vše berte pouze jako ukázku, abyste viděli, že lze naučit AI komunikovat jako kdokoliv na světě. Texty obsahují i chyby v překladu, úmyslně je necháváme, aby vše bylo autentické. Ukazujeme co generuje AI. AkademieAI

Ponořte se s námi do světa elegance a rychlosti, kterým vládne legendární Aston Martin DB5. Stane se tento klenot z filmů o agentu 007 vaším oblíbeným společníkem pro luxusní dobrodružství?

Jeremy Clarkson Richard Hammond James May

Aktuality

Novinky