Vzácný model Mercedes-AMG Project One má českého majitele

Každý z nás občas sní o tom, aby si jednoho dne mohl pořídit takový stylový kousek, který bude naplňovat jeho představy o dokonalém, nadčasovém a speciálním provedení vozu, z něhož budete moc profitovat prakticky jenom vy sami. Abyste si ale takovýto sen mohli splnit, musíte mít téměř bezednou peněženku a štěstí v loterii. Mercedes-AMG Project One je totiž mimořádně vzácný model, jenž poputoval pouze k 275 majitelům.

A ačkoliv se na ostatní z nás s ohledem na tento model už štěstí neusměje, v řadách příznivců ultrarychlých vozů je přeci jenom jeden český zástupce. I když si on sám přál, aby jeho jméno zůstalo nezveřejněno, my se alespoň ve stručnosti můžeme podívat na to, s čím bude jezdit.

Když vyšel Mercedes-AMG Project One na svět, říkalo se, že to je jako Formule 1 pro dva cestující. My se rozhodně nemůžeme ničemu divit, neboť právě jeho vlastnosti nás neodkazují na nic jiného.

V útrobách se nám schovává plug-in hybridní pohonný systém, který tvoří přeplňovaný vidlicový šestiválec o objemu 1,6 litru, jenž za pomocí turbodmychadel roztáčí elektromotory.

Dle informací od automobilky nám na všechna čtyři kola putuje celkový výkon okolo jednoho tisíce koní (přibližně 740 kW), přičemž samotný vůz o hmotnosti 1350 kg má generovat přítlak až 650 kg.

Z dalších důležitých údajů můžeme uvést maximální rychlost, která by měla vyvrcholit při 350 km/h, či zrychlení z klidu na dvě stě za méně než 6 sekund. Na silnici veškerou sílu posíláme skrze osmistupňovou převodovkou AMG SpeedShift.

Auto bylo vyrobeno v anglickém Brackley a jak už jsme naznačili, do celého světa putovalo pouhých 275. Mezi příjemci se štěstí usmálo i na jednoho českého zástupce, který se dneska za cenu okolo 2 275 000 eur může pochlubit tím, že sedí ve voze, na jehož vývoji se podílel sám britský závodník F1 Lewis Hamilton.

Speciály

Aktuality

Novinky

Představení