Vylepšený Chiron od Bugatti překonal rekord v rychlosti

Další velký milník zaznamenala známá francouzská stáj, která je svými rekordy již známa. O ten poslední se postarala na testovacím polygonu v Německu, kde překonala rychlostní metu pro silniční vozidlo.

Bugatti Chiron zná asi každý z nás, a i když jsou jeho parametry více než skvostné, na lámání rekordů to nestačilo. I kvůli tomu se automobilka rozhodla svůj kousek o něco vytunit.

Ve výsledku se tu objevil upgrade předchozího modelu, který sice nespadá do sériové výroby, zato pod jeho podpisem stojí samo Bugatti. A to svůj vůz vyslalo do Německa, kde byla vůbec poprvé pokořena hranice 300 mil v hodině, tedy 482 km/h.

Vylepšený Chiron ve své maximálce zaznamenal rychlost dokonce 490,484 km/h, čímž se stal novým světovým rekordmanem, co navíc nechal veškerou konkurenci poměrně daleko za sebou. Taková Agera RS od Koenigseggu zaznamenala loni v zimě „jen“ 457,94 km/h.

Co bude s Bugatti teď? Všechny rekordy jsou překonány a automobilka tak hlásí, že se bude chtít víc věnovat zákazníkům než honění se za vlastními cíli. Ve hře jsou prý i nová překvapení, která by nám mohla být oznámena již v blízké budoucnosti.  

Speciály

Aktuality

Novinky

Představení