Volkswagen Golf si prošel tuningovou úpravou, výsledkem je tento postrach silnic

Každý z nás si občas rád hraje a totéž platilo v případě alabamské tuningové společnosti APR, která zavítala do Kalifornie, kde představila svůj poslední kousek.

Jedná se o auto, jež nám je dobře známé, zejména lidé v Evropě si jej velmi rychle oblíbili. Klasický Volkswagen Golf jest pohodlným autíčkem každé rodinky, která si neklade vysoké nároky, ovšem také nechce být zklamána.

V případě alabamské firmy šlo o to opět posunout hranice fantazie a lidského vnímání na novou úroveň. Verze R, co disponuje výkonem 300 koní, byla nahrazena něčím objemnějším. V současné chvíli tu máme Golf RLMS, pod jehož kapotou se nachází 543 koní a 642 Nm točivého momentu.

Převedeme-li si tyto skvostné údaje na silnici, výsledkem je čtvrtmílový sprint v rozsahu maximálně jedenácti sekund. Tvůrci se dokonce chlubí, že je jejich výrobek o 15 sekund rychlejší, než klasický sériově vyráběný Golf-R.

To vše by se neobešlo bez pořádných vnitřních i vnějších úprav. Tu nejvýraznější představuje úprava podvozku, s nímž jde ruku v ruce nastavitelné odpružení nebo příčné stabilizátory. Jistou změnu představuje také lepší brzdný systém a nový bodykit, který je inspirován dalšími závodními vozidly. V kabině najdeme sportovní sedačky, vzadu pro změnu ochranný rám.

Zdali se s tímto na pohled pěkným žihadlem setkáme při nějakých závodech, to je zatím nejisté. Auto by mělo sloužit převážně jako výstavní kousek, který bude cestovat po USA ze státu do státu.

 

 
.

Speciály

Aktuality

Novinky

Představení