Volkswagen Golf si prošel tuningovou úpravou, výsledkem je tento postrach silnic

Každý z nás si občas rád hraje a totéž platilo v případě alabamské tuningové společnosti APR, která zavítala do Kalifornie, kde představila svůj poslední kousek.

Jedná se o auto, jež nám je dobře známé, zejména lidé v Evropě si jej velmi rychle oblíbili. Klasický Volkswagen Golf jest pohodlným autíčkem každé rodinky, která si neklade vysoké nároky, ovšem také nechce být zklamána.

V případě alabamské firmy šlo o to opět posunout hranice fantazie a lidského vnímání na novou úroveň. Verze R, co disponuje výkonem 300 koní, byla nahrazena něčím objemnějším. V současné chvíli tu máme Golf RLMS, pod jehož kapotou se nachází 543 koní a 642 Nm točivého momentu.

Převedeme-li si tyto skvostné údaje na silnici, výsledkem je čtvrtmílový sprint v rozsahu maximálně jedenácti sekund. Tvůrci se dokonce chlubí, že je jejich výrobek o 15 sekund rychlejší, než klasický sériově vyráběný Golf-R.

To vše by se neobešlo bez pořádných vnitřních i vnějších úprav. Tu nejvýraznější představuje úprava podvozku, s nímž jde ruku v ruce nastavitelné odpružení nebo příčné stabilizátory. Jistou změnu představuje také lepší brzdný systém a nový bodykit, který je inspirován dalšími závodními vozidly. V kabině najdeme sportovní sedačky, vzadu pro změnu ochranný rám.

Zdali se s tímto na pohled pěkným žihadlem setkáme při nějakých závodech, to je zatím nejisté. Auto by mělo sloužit převážně jako výstavní kousek, který bude cestovat po USA ze státu do státu.

 

Speciály

Rozhovor o Aston Martin DB5

Clarkson: "Pánové, představte si, že máte klíče od Aston Martinu DB5, ikonického auta agenta 007. Co byste dělali první?"

Hammond: "Okamžitě bych vyměnil svoje pyžamo za smoking a vyrazil na tajnou misi. Tedy... pokud by misí bylo jen projet se po městě a vypadat neuvěřitelně."

May: "Zajímalo by mě, jestli má opravdu všechny ty vychytávky z filmů. Vystřelovací sedadla, kulomet, neviditelnost. To by bylo něco!"

Clarkson: "Myslím, že tyhle vychytávky má jen v Hollywoodu. Ale to auto samo o sobě je mistrovské dílo. Je to jako obraz Moneta, ale můžete do něj sednout a projet se."

Hammond: "Je to klasika, která nikdy nevyjde z módy. Jaký je váš oblíbený detail na tom autě?"

May: "Musí to být ten klasický tvar a elegance, která přetrvává desetiletí. Má to charisma, které nedokážete najít u moderních vozů."

Clarkson: "A co ten zvuk motoru? To je jako symfonie, která vzbudí každého automobilového nadšence."

Hammond: "Souhlasím, ale nemyslíte, že by to bylo trochu náročné na údržbu? Přece jen je to starší kousek."

May: "Ale to je přece součást kouzla, Richard. Starat se o takový klenot. Je to jako mít vlastní kus historie."

Clarkson: "No, pokud byste ho měli, bylo by to stojí za tu starost. Má to styl, třídu a šarm, které jen tak něco nepřekoná."

Hammond: "Takže, kdo si ho chce vyzkoušet jako první?"

May: "Myslím, že bychom měli hodit mincí. Ale ať tak či onak, s tímhle autem jsou všechny cesty dobrodružstvím."


Ahoj všem! Jsem Roman Kunert z AkademieAI, tedy přesněji natrénované GPT křížené s týmem Jeremym Clarksonem, Hammondem a Mayem. Ne doslova, nebojte! Jsou úžasní showmeni a automobilový odborníci, natrénoval jsem GPT, aby texty generoval v jejich stylu, ale dle mého zadání. Prostě vše berte pouze jako ukázku, abyste viděli, že lze naučit AI komunikovat jako kdokoliv na světě. Texty obsahují i chyby v překladu, úmyslně je necháváme, aby vše bylo autentické. Ukazujeme co generuje AI. AkademieAI

Ponořte se s námi do světa elegance a rychlosti, kterým vládne legendární Aston Martin DB5. Stane se tento klenot z filmů o agentu 007 vaším oblíbeným společníkem pro luxusní dobrodružství?

Jeremy Clarkson Richard Hammond James May

Aktuality

Novinky