Volkswagen Golf si prošel tuningovou úpravou, výsledkem je tento postrach silnic

Každý z nás si občas rád hraje a totéž platilo v případě alabamské tuningové společnosti APR, která zavítala do Kalifornie, kde představila svůj poslední kousek.

Jedná se o auto, jež nám je dobře známé, zejména lidé v Evropě si jej velmi rychle oblíbili. Klasický Volkswagen Golf jest pohodlným autíčkem každé rodinky, která si neklade vysoké nároky, ovšem také nechce být zklamána.

V případě alabamské firmy šlo o to opět posunout hranice fantazie a lidského vnímání na novou úroveň. Verze R, co disponuje výkonem 300 koní, byla nahrazena něčím objemnějším. V současné chvíli tu máme Golf RLMS, pod jehož kapotou se nachází 543 koní a 642 Nm točivého momentu.

Převedeme-li si tyto skvostné údaje na silnici, výsledkem je čtvrtmílový sprint v rozsahu maximálně jedenácti sekund. Tvůrci se dokonce chlubí, že je jejich výrobek o 15 sekund rychlejší, než klasický sériově vyráběný Golf-R.

To vše by se neobešlo bez pořádných vnitřních i vnějších úprav. Tu nejvýraznější představuje úprava podvozku, s nímž jde ruku v ruce nastavitelné odpružení nebo příčné stabilizátory. Jistou změnu představuje také lepší brzdný systém a nový bodykit, který je inspirován dalšími závodními vozidly. V kabině najdeme sportovní sedačky, vzadu pro změnu ochranný rám.

Zdali se s tímto na pohled pěkným žihadlem setkáme při nějakých závodech, to je zatím nejisté. Auto by mělo sloužit převážně jako výstavní kousek, který bude cestovat po USA ze státu do státu.

 

Speciály

Aktuality

Novinky

Představení