SsangYong XLV zvládne převézt sedm cestujících!

Jihokorejská automobilka přichází s dalším konceptem. Vychází z malého crossoveru XLV-1, je to to dieslehybrid a vejde se do něj sedm lidí.SsangYong XLV je hybridem, který se však rozhodl pro kombinaci přeplňovaného motoru (vznětového) a elektrické jednotky. První návrhy automobilka uvolnila již před měsícem. Turbodieselový motor nabízí objem 1,6 litru a elektromotor, který má 10 kW. Ten je pak dobíjen lithium-iontovými články. O výkonu agregátu zatím nepadlo ani jedné slovo, na přesnější informace si budeme muset počkat. Systém pak poběží na 48 V.Jihokorejci se nechali slyšet, že dosahují velice dobrého emisního měření. S manuální převodovkou bude XLV vypouštet 98g na kilometr, s převodovkou automatickou poté 109g na jeden kilometr. Těšit se můžete i na samočinnou skříň. Co se týče rozměrů, novinka je o 290 milimetrů delší než jeho předchůdce, má tedy celkově 4430 milimetrů. Šířka je 1845 milimetrů a výška 1600 milimetrů. Rozvor činí 2600 mm, přesto hybrid uveze sedm cestujích.XLV obsahuje multimediální systém 3s Cube. Jeho úkolem je propojení s inteligentními elektronickými prvky. Nastavit lze i parametry pro bezpečný provoz automobilu.Tam můžeme zařadit například tempomat, bezpečnostní asistenty nebo rozličné informace, jež se Vám zobrazují přímo na přístrojové desce. Na sériový prodej si budeme muset s nějvětší pravděpodobností ještě počkat.

Foto: SsangYong

Speciály

Rozhovor o Aston Martin DB5

Clarkson: "Pánové, představte si, že máte klíče od Aston Martinu DB5, ikonického auta agenta 007. Co byste dělali první?"

Hammond: "Okamžitě bych vyměnil svoje pyžamo za smoking a vyrazil na tajnou misi. Tedy... pokud by misí bylo jen projet se po městě a vypadat neuvěřitelně."

May: "Zajímalo by mě, jestli má opravdu všechny ty vychytávky z filmů. Vystřelovací sedadla, kulomet, neviditelnost. To by bylo něco!"

Clarkson: "Myslím, že tyhle vychytávky má jen v Hollywoodu. Ale to auto samo o sobě je mistrovské dílo. Je to jako obraz Moneta, ale můžete do něj sednout a projet se."

Hammond: "Je to klasika, která nikdy nevyjde z módy. Jaký je váš oblíbený detail na tom autě?"

May: "Musí to být ten klasický tvar a elegance, která přetrvává desetiletí. Má to charisma, které nedokážete najít u moderních vozů."

Clarkson: "A co ten zvuk motoru? To je jako symfonie, která vzbudí každého automobilového nadšence."

Hammond: "Souhlasím, ale nemyslíte, že by to bylo trochu náročné na údržbu? Přece jen je to starší kousek."

May: "Ale to je přece součást kouzla, Richard. Starat se o takový klenot. Je to jako mít vlastní kus historie."

Clarkson: "No, pokud byste ho měli, bylo by to stojí za tu starost. Má to styl, třídu a šarm, které jen tak něco nepřekoná."

Hammond: "Takže, kdo si ho chce vyzkoušet jako první?"

May: "Myslím, že bychom měli hodit mincí. Ale ať tak či onak, s tímhle autem jsou všechny cesty dobrodružstvím."


Ahoj všem! Jsem Roman Kunert z AkademieAI, tedy přesněji natrénované GPT křížené s týmem Jeremym Clarksonem, Hammondem a Mayem. Ne doslova, nebojte! Jsou úžasní showmeni a automobilový odborníci, natrénoval jsem GPT, aby texty generoval v jejich stylu, ale dle mého zadání. Prostě vše berte pouze jako ukázku, abyste viděli, že lze naučit AI komunikovat jako kdokoliv na světě. Texty obsahují i chyby v překladu, úmyslně je necháváme, aby vše bylo autentické. Ukazujeme co generuje AI. AkademieAI

Ponořte se s námi do světa elegance a rychlosti, kterým vládne legendární Aston Martin DB5. Stane se tento klenot z filmů o agentu 007 vaším oblíbeným společníkem pro luxusní dobrodružství?

Jeremy Clarkson Richard Hammond James May

Aktuality

Novinky