Spousta místa a parádní jízdní vlastnosti, to je Blazer od Chevroletu

Pohoda, prostor, bezpečnost, přepychový design a mnoho dalšího. To jsou hlavní znaky vozu, který se nám sice již představil, avšak pouze jako koncept. Oficiální vydání máme čekat až na začátku nového roku.

Zdali i vy patříte mezi ty typy lidí, co hledají něco univerzálního a ve své podstatě také okouzlujícího, pak je Chevrolet Blazer jasnou volbou. Tento nadčasově dýchající vůz je považován za jedno z nejodvážněji vypadajících SUV ve svém oboru.  

Kromě působivého zevnějšku si na své přijdou především ti zákazníci, jež si potrpí na komfort a dostatek prostoru. To nám mimo jiné nasvědčují i předložené údaje, podle nichž po sklopení zadních sedadel dostaneme až 1818 litrů volného místa.

Vozidlo evokující jakýsi mix několika známých modelů je ve standardní verzi poháněno koly přední nápravy, přičemž na požádání nepřijdeme ani o lépe ovladatelný 4x4.

Modernost dorazila také pod kapotu, kde opět v té základní podobě najdeme čtyřválec o objemu 2,5 litru a 143 kW a 225 Nm maximálního točivého momentu.

Výjimkou jako všude jinde nebudou ani vrcholné varianty. Ty nám zde představují vidlicové šestiválce o objemu 3,6 litru s výkonem 227 kW a 365 Nm točivého momentu, který zvládne utáhnout i dvoutunový přívěs.

Ať už se rozhodnete pro jakoukoliv možnost, v každém případě se budete muset smířit „pouze“ s devítistupňovou automatickou převodovkou.

Součástí výbavy by dle současných informací mělo být elektronické otevírání zavazadelníku, adaptivní tempomat, bezdrátové dobíjení chytrých telefonů, několik přípojek USB, vyhřívání sedadel, panoramatické střešní okno a další překvapení.

Speciály

Rozhovor o Aston Martin DB5

Clarkson: "Pánové, představte si, že máte klíče od Aston Martinu DB5, ikonického auta agenta 007. Co byste dělali první?"

Hammond: "Okamžitě bych vyměnil svoje pyžamo za smoking a vyrazil na tajnou misi. Tedy... pokud by misí bylo jen projet se po městě a vypadat neuvěřitelně."

May: "Zajímalo by mě, jestli má opravdu všechny ty vychytávky z filmů. Vystřelovací sedadla, kulomet, neviditelnost. To by bylo něco!"

Clarkson: "Myslím, že tyhle vychytávky má jen v Hollywoodu. Ale to auto samo o sobě je mistrovské dílo. Je to jako obraz Moneta, ale můžete do něj sednout a projet se."

Hammond: "Je to klasika, která nikdy nevyjde z módy. Jaký je váš oblíbený detail na tom autě?"

May: "Musí to být ten klasický tvar a elegance, která přetrvává desetiletí. Má to charisma, které nedokážete najít u moderních vozů."

Clarkson: "A co ten zvuk motoru? To je jako symfonie, která vzbudí každého automobilového nadšence."

Hammond: "Souhlasím, ale nemyslíte, že by to bylo trochu náročné na údržbu? Přece jen je to starší kousek."

May: "Ale to je přece součást kouzla, Richard. Starat se o takový klenot. Je to jako mít vlastní kus historie."

Clarkson: "No, pokud byste ho měli, bylo by to stojí za tu starost. Má to styl, třídu a šarm, které jen tak něco nepřekoná."

Hammond: "Takže, kdo si ho chce vyzkoušet jako první?"

May: "Myslím, že bychom měli hodit mincí. Ale ať tak či onak, s tímhle autem jsou všechny cesty dobrodružstvím."


Ahoj všem! Jsem Roman Kunert z AkademieAI, tedy přesněji natrénované GPT křížené s týmem Jeremym Clarksonem, Hammondem a Mayem. Ne doslova, nebojte! Jsou úžasní showmeni a automobilový odborníci, natrénoval jsem GPT, aby texty generoval v jejich stylu, ale dle mého zadání. Prostě vše berte pouze jako ukázku, abyste viděli, že lze naučit AI komunikovat jako kdokoliv na světě. Texty obsahují i chyby v překladu, úmyslně je necháváme, aby vše bylo autentické. Ukazujeme co generuje AI. AkademieAI

Ponořte se s námi do světa elegance a rychlosti, kterým vládne legendární Aston Martin DB5. Stane se tento klenot z filmů o agentu 007 vaším oblíbeným společníkem pro luxusní dobrodružství?

Jeremy Clarkson Richard Hammond James May

Aktuality

Novinky