Speciální edice Nissanu poputuje k padesáti vyvoleným

Speciální kousky bývají vždy něčím výjimečné. Ať už je to design, výbava nebo technické vlastnosti, vždy se okolo sejdou auto-moto příznivci a žasnou nad krásnou, kterou pro ně jejich oblíbená značka přichystala. V případě Nissanu se jedná o jedinečnou edici modelu GT-R50, který bohužel poputuje jenom k padesáti vyvoleným zákazníkům.

Pokud byste si pořizovali klasický Nissan GT-R, zaplatíte za něj 2,7 milionů korun, přičemž za nějaký doplatek si jej můžete ještě nechat vytunit. V případě přívlastku 50 ale zaplatíte o 22 milionů korun více, ale o žádném dalším tuningu už nemůže být řeč. Z čeho tedy plyne ta vysoká cenovka?

Pomineme-li to, že se jedná o speciální vydání, tak ačkoliv si auto bere inspiraci ze svého předchůdce, téměř všechno zde máme nové. Karoserie možná na starý vzhled odkazuje, ale rozhodně se jedná o nové vydání z uhlíkové kompozitu, které apeluje na dramatičtější křivky a lehkost. Vzadu nám navíc přibylo ovladatelné křídlo s lepšími koncovkami výfuku.

GT-R50 spoléhá na motor 3.8 V6 Twin-turbo, jenž je naladěný na výkon 820 koní a 780 Nm točivého momentu. Podvozek se dočkal speciálního pružení Bilstein a rovněž i brzdy se dočkaly závodních charakteristik.

Interiér si již tolika změnami v porovnání s klasickou variantou neprošel. Pouze obložení je z karbonu a sedadla nabyla větších rozměrů.

Speciály

Aktuality

Novinky

Představení