Škoda završila úspěšný rok modelem s nejsilnější motorizací

Už to vypadalo, že mladoboleslavská automobilka čtyřválcové motory pomalu odepíše, jenže pak v samotném závěru roku přišel model, u něhož spekulace v poslední době rychle nabraly na obrátkách. Škoda Fabia R5 WRC je inspirovaná slavným rallyovým speciálem, jež nás kromě výrazných barevných prvků zaujme ještě jednou věcí. Jedná se vůbec o nejvýkkonější verzi Fábie, kterou můžete mít doma. 


Speciálně vyvinutá limitovaná edice vychází ze vzoru vozu Škoda Fabia Monte Carlo, která je typická pro svou tmavě černě zbarvenou střechu a poutavá 17palcová kola SAVIO. Tato kola z lehké slitiny jsou dostupná rovnou ve třech barevných provedeních, a to konkrétně v bílé, černé a světle zelené. Zářivě zelená barva se stala jakýmsi univerzálním doplňkem, díky čemuž bylo upoutáno oko nejednoho diváka, když se potenciální zákazníci ve voze v období Vánoc mohli poprvé projet. 

Aby se daná edice mohla stát tak speciální, jak jen automobilka zamýšlela, muselo se přijít s novými nápády, které zlepší všední zážitky z jízdy. V první řadě bylo nutné snížit podvozek, aby se tak charakteristika nové modelu přiblížila současně navrženým sportovním vozům, a v druhé řadě tomu všemu byl přizpůsoben i interiér, jež se kromě nadstandardní výbavy může pyšnit také sportovním provedením. Z prozatím dostupných informací můžeme uvést jak sportovní volant, tak speciálně navržená sedadla či přepracovaný tlumič výfuku, z prvků základní výbavy naopak vyhřívaná přední sedadla, navigační systém Amundsen, klimatizace, pomocný systém při parkování se zadní parkovací kamerou, bezklíčové odemykání dveří a mnohé další. 

Když se podíváme na výchozí parametry, pod kapotou najdeme zážehový motor 1,4 TSI o výkonu 92 kW (125 koní), který bude propojen se sedmistupňovou převodovkou DSG. Zrychlení z nuly na sto je možné za 8,8 sekundy a maximální rychlost vyvrcholí při 203 km/h. Jedná se vůbec o jedno z posledních promítnutí zmíněného agregátu do vozů Škody. Ten bude od příštího roku postupně nahrazen patnáctistovkou TSI.

S limitovanou edicí, která bude tvořit celkově 1300 kusů, se setkáme již v únoru roku 2018. Vůz, jenž je doprovázen prozatím nejúspěšnějším rokem ve své historii závodění, se představí na více než 21 trzích. 

Speciály

Aktuality

Novinky

Představení