Porsche usiluje o sestavení vůbec prvního létajícího vozu s vlastnostmi Boeingu

Létající auto? Doposud nereálná vize by mohla dostat opět o něco reálnějších rozměrů. Po pokusu od Slováků se do hry připojí i Německo, které se pochlubilo plány, jak toho dosáhnout.

Boeing je asi nejznámější dopravní létající prostředek, který se nedávno rozhodl, že s Porsche uzavře dohodu ohledně vzájemné spolupráce, jež by se měla týkat evoluce vzdušné mobility.

To vše mimo jiné zahrnuje i létající vozy. V minulosti bylo k vidění několik neúspěšných pokusů. Za pomoci nejmodernější techniky a nových poznatků by přeci jen mohl přijít průlom.

Image result for porsche boeing

„Porsche se snaží rozšířit svou působnost jako výrobce sportovních automobilů tím, že se stane přední značkou prémiové mobility,“ citoval server sport.cz slova Detleva von Platena, jednoho z hlavních členů představenstva německé automobilové značky.

„Z dlouhodobého hlediska by to mohlo znamenat přechod do třetí dimenze cestování,“ věří Platen svému projektu.

Nové vozidlo od Boeingu se umí pohybovat všemi směry ve vzduchu, primitivně pak zvládá i pohyb po pevnině.

Firma Boeing přináší každým dnem novou revoluci v oblasti létání. Naposledy se jí podařilo vynalézt stroj, který je ve vzduchu schopný létat všemi možnými směry. Technika je velmi podobná dronům na dálkové ovládání.

Speciály

Aktuality

Novinky

Představení