Obrněná limuzína v podání značky Rolls-Royce. Mohutný Cullinan narostl o další metr

Pokud se bavíme o jedné z nejprestižnějších značek, pak nemůžeme vynechat světoznámý Rolls-Royce a jeho SUV, které už před pár měsíci vzbudilo velký poprask. Již tehdy se jednalo tzv. obrněnou limuzínu, jíž nechyběl veškerý potřebný komfort, a nyní nám tento luxus opět o něco rozrostl.

Britský výrobce přepychových vozů vyslal svůj model Cullinan před zraky veřejnosti někdy v létě minulého roku a už tehdy vyzařoval jasný potenciál, který by měl plnit svůj účel několik let dopředu.

Německá společnost Klassen si ale myslela, že původní délka vozu 5341 mm není dostatečně velká, a proto přišla s nápadem, jak tento vůz rozšířit a tím zároveň zvýšit i jeho už tak široké možnosti.

Co tu tedy máme dnes? Máme tu model o délce 6357 mm a rozvoru mezi oběma nápravami o velikosti 4311 mm (původně bylo 3295 mm). Převede-li si tato enormní čísla ve skutečnost, je jasné, že se na běžné parkovací místo nevejdete.

Klassen se kromě prodloužené aktuální verze zaměřil také na doplňky v interiéru. Mezi ty přední patří například nový systém infotaimnet, jenž lze kontrolovat pomocí iPhonu, nebo špičkový audiosystém Bang & Olufsen.

Co se ukazuje jako naprostou prvotřídní novinkou, to je tzv. vojenské pancéřování. Německá společnost, která si vzala tohoto dravce do parády, uvedla možnost zabalení Rolls-Royce do balistické ochrany B6 anebo B7.

S čím se dá počítat, pokud bychom do něčeho takového šli, to je rapidní zvýšení celkové hmotnosti vozu, jenž už ani tak nepatří mezi jedny z nejrychlejších, a spolu s tím i jeho cenovky. Jen základní provedení bez pancíře stojí 46 milionů korun.

Speciály

Aktuality

Novinky

Představení