Nový Volkswagen Golf se představí v roce 2019. Bude mnohem lehčí a silnější

Spousta automobilních společností nám představila svou vizi do budoucna a jinak tomu není ani v případě této značky. Oblíbený model Volkswagen Golf se dočká řady vylepšení, které nastartují novou a úspešnou generaci. V roce 2019 by mělo auto zažít svou premiéru a o rok později přijde dokonce nejsilnější verze GTI. 

Německá automobilka se snaží upoutat své příznivce a dle dostupných informací se bude na co těšit. V roce 2018 by nám měl být představen facelift vozu, jenž bude o dvanáct měsíců později sloužit jako vzor pro úplně novou generaci. Podle šéfa Volkswagenu Herberta Diesse bude nový model Golf GTI tím nejlepším hot hatchem, co se kdy proháněl na silnicích napříč celou Evropou. Mělo by se jednat o vrcholné provedení vozů této značky, nakonec však přijde ve třech různých provedeních. 

Základem je standardní model, jak ho známe my, který z přeplňovaného dvoulitrového čtyřválce dostane 265 koní. Nad tento model by se měla posunout v hierarchii o něco výše verze GTI Performance, jež bude doprovázena výkonem 300 koní. Třetí a úplně vrcholnou podobou bude verze Golf GTI Clubsport, jehož výkon bude 326 koní a na rozdíl od svých sourozenců dostane pohon na všechna čtyři kola. 

Na oficiální premiéru si sice počkáme ještě téměř dva roky, ale už se hovoří o tom, že kromě rychlosti a síle se vůz z celé řady nových modelů stane i mnohem lehčím a pohodlnějším než jeho předchůdci. Domopoci tomu má agregát, jenž se doplní 48voltovým elektrickým okruhem a tím by měl potvrdit předem zmíněná fakta. Spalovací motor pak nebude mít turbo, jak se mnoho lidí domnívá, ale kompresor na elektrický pohon. Podobný můžeme vidět u vývoje vozů Audi i jiných značek. 

O co nepřijdeme a co bude standardem je i dvouspojková sedmistupňová převodovka DSG. Jedná se o moderní typ automatické převodovky, kde je hydrodynamický měnič točivého momentu nahrazen dvěma spojkami. Přijít bychom neměli ani o klasické plakety s nápisem GTI a sportovní nárazníky. Hlavní odlišnosti najdeme až univtř vozu. Na tyto změny si však budeme muset počkat. 

Změny mezi jednotlivými verzemi se budou týkat také hlavně a především finanční stránky věci. Pokud se vydáme v posloupnosti nahoru, od klasického modelu bude finanční nárust alespoň padesáti tisíc korun. Pak už bude jen na nás, jaké verzi dáme přednost. Každý vůz se bude chlubit svým jedinečným vzhledem s novou karoserií, která oproti svým předchůdcům pojme jasnější a agresivnější barvy. 

Foto: Car24News

Speciály

Rozhovor o Aston Martin DB5

Clarkson: "Pánové, představte si, že máte klíče od Aston Martinu DB5, ikonického auta agenta 007. Co byste dělali první?"

Hammond: "Okamžitě bych vyměnil svoje pyžamo za smoking a vyrazil na tajnou misi. Tedy... pokud by misí bylo jen projet se po městě a vypadat neuvěřitelně."

May: "Zajímalo by mě, jestli má opravdu všechny ty vychytávky z filmů. Vystřelovací sedadla, kulomet, neviditelnost. To by bylo něco!"

Clarkson: "Myslím, že tyhle vychytávky má jen v Hollywoodu. Ale to auto samo o sobě je mistrovské dílo. Je to jako obraz Moneta, ale můžete do něj sednout a projet se."

Hammond: "Je to klasika, která nikdy nevyjde z módy. Jaký je váš oblíbený detail na tom autě?"

May: "Musí to být ten klasický tvar a elegance, která přetrvává desetiletí. Má to charisma, které nedokážete najít u moderních vozů."

Clarkson: "A co ten zvuk motoru? To je jako symfonie, která vzbudí každého automobilového nadšence."

Hammond: "Souhlasím, ale nemyslíte, že by to bylo trochu náročné na údržbu? Přece jen je to starší kousek."

May: "Ale to je přece součást kouzla, Richard. Starat se o takový klenot. Je to jako mít vlastní kus historie."

Clarkson: "No, pokud byste ho měli, bylo by to stojí za tu starost. Má to styl, třídu a šarm, které jen tak něco nepřekoná."

Hammond: "Takže, kdo si ho chce vyzkoušet jako první?"

May: "Myslím, že bychom měli hodit mincí. Ale ať tak či onak, s tímhle autem jsou všechny cesty dobrodružstvím."


Ahoj všem! Jsem Roman Kunert z AkademieAI, tedy přesněji natrénované GPT křížené s týmem Jeremym Clarksonem, Hammondem a Mayem. Ne doslova, nebojte! Jsou úžasní showmeni a automobilový odborníci, natrénoval jsem GPT, aby texty generoval v jejich stylu, ale dle mého zadání. Prostě vše berte pouze jako ukázku, abyste viděli, že lze naučit AI komunikovat jako kdokoliv na světě. Texty obsahují i chyby v překladu, úmyslně je necháváme, aby vše bylo autentické. Ukazujeme co generuje AI. AkademieAI

Ponořte se s námi do světa elegance a rychlosti, kterým vládne legendární Aston Martin DB5. Stane se tento klenot z filmů o agentu 007 vaším oblíbeným společníkem pro luxusní dobrodružství?

Jeremy Clarkson Richard Hammond James May

Aktuality

Novinky