Nový Volkswagen Golf dorazil na český trh, zákazníci mohou vybírat ze čtyř variant

Německá automobilka poslala na český trh zbrusu nové verze v pořadí již osmé generace modelu Golf. Zákazníci mají z čeho vybírat.

Cenová nabídka byla podle výkonu a výbavy rozdělena do čtyř kategorií. V té základní, která začíná na částce okolo necelého půl milionu korun (479 tisíc), máme digitální panel přístrojů, kůží obšitý volant, zábavní i informační doplňky a řadu jízdních asistentů.

Půjdeme-li ve výbavě o stupínek výše, druhá možnost nám zaručí už třízónovou klimatizaci, šestnáctipalcová kola, adaptivní tempomat a nadčasové osvětlení. Chybět nebude například ani taková bezdrátová nabíječka. Z bezpečnostních systémů nám přibydou senzory na parkování.

Ve třetí řadě zde máme již luxusní provedení. To doplní sedmnáctipalcová kola, lepší světlomety, extra čalounění sedaček a pro bezpečnost například funkci PreCrash, která má vyhodnotit, kdy se blíží nebezpečí. V takovém případě umí i auto sama zastavit.

Samotným srdcem nabídky bude speciální sportovní varianta. Ta bude obdařena hlavně rovněž designově, což se projeví jak na interiéru, tak částečně i na exteriéru.

Podobně jako výbavu si zájemci budou moct vybrat i pohonné ústrojí. V současné chvíli evidujeme čtyři motory, přičemž dva z nich jsou klasicky benzínové, ty přijdou se objemem 1,5 litru a výkony 130 a 150 koní. Pro TDI (Turbocharged Direct Injection) to bude 115 a 150 koní.

Speciály

Rozhovor o Aston Martin DB5

Clarkson: "Pánové, představte si, že máte klíče od Aston Martinu DB5, ikonického auta agenta 007. Co byste dělali první?"

Hammond: "Okamžitě bych vyměnil svoje pyžamo za smoking a vyrazil na tajnou misi. Tedy... pokud by misí bylo jen projet se po městě a vypadat neuvěřitelně."

May: "Zajímalo by mě, jestli má opravdu všechny ty vychytávky z filmů. Vystřelovací sedadla, kulomet, neviditelnost. To by bylo něco!"

Clarkson: "Myslím, že tyhle vychytávky má jen v Hollywoodu. Ale to auto samo o sobě je mistrovské dílo. Je to jako obraz Moneta, ale můžete do něj sednout a projet se."

Hammond: "Je to klasika, která nikdy nevyjde z módy. Jaký je váš oblíbený detail na tom autě?"

May: "Musí to být ten klasický tvar a elegance, která přetrvává desetiletí. Má to charisma, které nedokážete najít u moderních vozů."

Clarkson: "A co ten zvuk motoru? To je jako symfonie, která vzbudí každého automobilového nadšence."

Hammond: "Souhlasím, ale nemyslíte, že by to bylo trochu náročné na údržbu? Přece jen je to starší kousek."

May: "Ale to je přece součást kouzla, Richard. Starat se o takový klenot. Je to jako mít vlastní kus historie."

Clarkson: "No, pokud byste ho měli, bylo by to stojí za tu starost. Má to styl, třídu a šarm, které jen tak něco nepřekoná."

Hammond: "Takže, kdo si ho chce vyzkoušet jako první?"

May: "Myslím, že bychom měli hodit mincí. Ale ať tak či onak, s tímhle autem jsou všechny cesty dobrodružstvím."


Ahoj všem! Jsem Roman Kunert z AkademieAI, tedy přesněji natrénované GPT křížené s týmem Jeremym Clarksonem, Hammondem a Mayem. Ne doslova, nebojte! Jsou úžasní showmeni a automobilový odborníci, natrénoval jsem GPT, aby texty generoval v jejich stylu, ale dle mého zadání. Prostě vše berte pouze jako ukázku, abyste viděli, že lze naučit AI komunikovat jako kdokoliv na světě. Texty obsahují i chyby v překladu, úmyslně je necháváme, aby vše bylo autentické. Ukazujeme co generuje AI. AkademieAI

Ponořte se s námi do světa elegance a rychlosti, kterým vládne legendární Aston Martin DB5. Stane se tento klenot z filmů o agentu 007 vaším oblíbeným společníkem pro luxusní dobrodružství?

Jeremy Clarkson Richard Hammond James May

Aktuality

Novinky