Nový Volkswagen Golf dorazil na český trh, zákazníci mohou vybírat ze čtyř variant

Německá automobilka poslala na český trh zbrusu nové verze v pořadí již osmé generace modelu Golf. Zákazníci mají z čeho vybírat.

Cenová nabídka byla podle výkonu a výbavy rozdělena do čtyř kategorií. V té základní, která začíná na částce okolo necelého půl milionu korun (479 tisíc), máme digitální panel přístrojů, kůží obšitý volant, zábavní i informační doplňky a řadu jízdních asistentů.

Půjdeme-li ve výbavě o stupínek výše, druhá možnost nám zaručí už třízónovou klimatizaci, šestnáctipalcová kola, adaptivní tempomat a nadčasové osvětlení. Chybět nebude například ani taková bezdrátová nabíječka. Z bezpečnostních systémů nám přibydou senzory na parkování.

Ve třetí řadě zde máme již luxusní provedení. To doplní sedmnáctipalcová kola, lepší světlomety, extra čalounění sedaček a pro bezpečnost například funkci PreCrash, která má vyhodnotit, kdy se blíží nebezpečí. V takovém případě umí i auto sama zastavit.

Samotným srdcem nabídky bude speciální sportovní varianta. Ta bude obdařena hlavně rovněž designově, což se projeví jak na interiéru, tak částečně i na exteriéru.

Podobně jako výbavu si zájemci budou moct vybrat i pohonné ústrojí. V současné chvíli evidujeme čtyři motory, přičemž dva z nich jsou klasicky benzínové, ty přijdou se objemem 1,5 litru a výkony 130 a 150 koní. Pro TDI (Turbocharged Direct Injection) to bude 115 a 150 koní.

Speciály

Aktuality

Novinky

Představení