Nový McLaren 720S v Ženevě zastínil i Ferrari

McLaren 720S se stal jednou z největších hvězd autosalonu v Ženevě. Jde vůbec o první vůz řady Super Series nové generace, jehož příchod představuje velkou revoluci. Svým vzhledem a výkonem si zajistil dokonce větší přízeň než konkurenční Ferrari! 

Britský McLaren už dříve naznačil, že má připravený nový vůz řady Super Series, který nabídne mnohem lepší jízdní vlastnosti, nižší těžiště a mimo jiné i prostornější interiér s lepším výhledem z vozu. Na oficiální vyjádření se ještě čekalo, ale výrobce už tehdy slíbil opravdu velké překvapení, a to se nakonec naplnilo.

Model 720S je čtyřlitrovým osmiválcem o výkonu 710 koní, který spolupracuje se sedmistupňovou převodovkou, jež vysílá signály zadní nápravě. Celé auto váží pouhých 1 283 kg, k čemuž dopomáhá i lehká karosérie, která je tvořena jen z hlinku a uhlíkových vláken.

Maximální rychlost?
Kombinace 710 koní a pohotovostní hmotnosti 1419 kg nám zařídí akceleraci z 0 na 100 km/h za 2,9 sekund a díky novému brzdovému systému zvládne zastavit z 200 km/h za méně než 5 sekund.

Další zajímavosti k výkonu vozu:

  • 0-100 km/h - 2,9 sekund
  • 0-200 km/h - 7,8 sekund
  • 0-300 km/h - 21,4 sekund
  • 0-400 metrů - 10,3 sekund
  • Maximální rychlost - 341 km/h
  • 200-0 km/h - 4,6 sekund
  • 100-0 km/h - 2,8 sekund

Řidič bude mít možnost volby z přednastavených jízdních režimů - Comfort, Sport,Track a nově také možnosti Drift. Největší pozornost však přitahuje režim Sport, v němž dojde ke sklopení digitálního přístrojového štítu. Ten je nahrazen menším, jenž nám vyobrazuje jen ta nejdůležitější data a vzhledem k menší výšce i zlepší výhled z vozu.

Včetně sklápějícího digitálního přístrojového štítu nás McLaren zaujme i svým vzhledem. Nejvíc nás upoutají obří výhřezy světel, které kromě diodového osvícení fungují také jako nasávací otvor. Zajímavé jsou i otvory v bocích, kde se nám díky proudícímu vzduchu lépe chladí pohonná jednotka a navíc poskytují lepší přítlak.

McLaren 720S představuje revoluci ve vývoji značky. Je známo, že se jedná pouze o první z řady z mnoha vozů, s kterými automobilka hodlá přijít. Do roku 2022 má v plánu představit ještě čtrnáct dalších kousků.

FOTO: carmagazine

Speciály

Rozhovor o Aston Martin DB5

Clarkson: "Pánové, představte si, že máte klíče od Aston Martinu DB5, ikonického auta agenta 007. Co byste dělali první?"

Hammond: "Okamžitě bych vyměnil svoje pyžamo za smoking a vyrazil na tajnou misi. Tedy... pokud by misí bylo jen projet se po městě a vypadat neuvěřitelně."

May: "Zajímalo by mě, jestli má opravdu všechny ty vychytávky z filmů. Vystřelovací sedadla, kulomet, neviditelnost. To by bylo něco!"

Clarkson: "Myslím, že tyhle vychytávky má jen v Hollywoodu. Ale to auto samo o sobě je mistrovské dílo. Je to jako obraz Moneta, ale můžete do něj sednout a projet se."

Hammond: "Je to klasika, která nikdy nevyjde z módy. Jaký je váš oblíbený detail na tom autě?"

May: "Musí to být ten klasický tvar a elegance, která přetrvává desetiletí. Má to charisma, které nedokážete najít u moderních vozů."

Clarkson: "A co ten zvuk motoru? To je jako symfonie, která vzbudí každého automobilového nadšence."

Hammond: "Souhlasím, ale nemyslíte, že by to bylo trochu náročné na údržbu? Přece jen je to starší kousek."

May: "Ale to je přece součást kouzla, Richard. Starat se o takový klenot. Je to jako mít vlastní kus historie."

Clarkson: "No, pokud byste ho měli, bylo by to stojí za tu starost. Má to styl, třídu a šarm, které jen tak něco nepřekoná."

Hammond: "Takže, kdo si ho chce vyzkoušet jako první?"

May: "Myslím, že bychom měli hodit mincí. Ale ať tak či onak, s tímhle autem jsou všechny cesty dobrodružstvím."


Ahoj všem! Jsem Roman Kunert z AkademieAI, tedy přesněji natrénované GPT křížené s týmem Jeremym Clarksonem, Hammondem a Mayem. Ne doslova, nebojte! Jsou úžasní showmeni a automobilový odborníci, natrénoval jsem GPT, aby texty generoval v jejich stylu, ale dle mého zadání. Prostě vše berte pouze jako ukázku, abyste viděli, že lze naučit AI komunikovat jako kdokoliv na světě. Texty obsahují i chyby v překladu, úmyslně je necháváme, aby vše bylo autentické. Ukazujeme co generuje AI. AkademieAI

Ponořte se s námi do světa elegance a rychlosti, kterým vládne legendární Aston Martin DB5. Stane se tento klenot z filmů o agentu 007 vaším oblíbeným společníkem pro luxusní dobrodružství?

Jeremy Clarkson Richard Hammond James May

Aktuality

Novinky