Nová třída Mercedes V klade důraz na luxus!

Nový Mercedes třídy V je konečně tady! Příznivce německé automobilky nadchne luxusní pojetí interiéru a exteriéru. Nástupce třídy R využívá zásadně čtyřválcové turbodieselové motory.

Původní generace R a model viano se bohužel nevyznačovaly tak dobrými jízdní vlastnosti. S příchodem V třídy by se mělo vše změnit k lepšímu. Celkový koncept novinky, jak na první pohled bije do očí, vychází z dodávky. Mercedes se však snažil, aby cestujícím poskytl maximálně dosažitelný komfort. V třída se momentálně vyrábí v nových závodech ve Španělsku. Na vzhledu si dali Němci hodně záležet. To je patrné při prvním ohledání interiéru. Ten se chlubí vybavením, s kterým se můžeme setkat u nejluxusnější třídy S. Vybrat si budete moc mezi osmimístnou (tři řady sedaček) a šestmístnou variantou (klasická čtyři samostatná místa). Pokud opravdu potřebujete dodávku, nebojte se, sedadla lze vyjmout.Rozhodovat se budete mezi rozvory 3200 mm a 3400 mm. Karosérie bude nabízena ve třech samostatných variantách. Dveře (přední a zadní) mají funkci elektronického otevírání. U pátých dveří lze pouze vyklopit okno. Mercedes si pro Vás připravil kameru, díky které budete mít pod kontrolou veškeré dění okolo vozidla. Mezi žhavé novinky patří i multimediální systém s obrazovkou. Německá automobilka prozatím nabízí pouze jeden motor. Čtyřválcový turbodiesel CDI má objem 2,1 litru. Naladit lze na 100 kW (330 Nm) a120 kW (380 Nm). Nejsilnější je pak poslední verze. Ta má výkon 140 kW a 440 Nm.Počítejte s šestisťupnovou manuální převodovkou, další varianta je pak sedmistupňová automatika. Jestli se zájemci o pohon na zadní kola dočkají, Mercedes zatím tají. V Německu za novinku zaplatíte v přepočtu 1,1 miliónů korun. České ceny nejsou zvěřejněny. Oficiální premiéra proběhne letos v březnu na ženevském autosalonu. Poté se vrhne do prodeje.

Speciály

Rozhovor o Aston Martin DB5

Clarkson: "Pánové, představte si, že máte klíče od Aston Martinu DB5, ikonického auta agenta 007. Co byste dělali první?"

Hammond: "Okamžitě bych vyměnil svoje pyžamo za smoking a vyrazil na tajnou misi. Tedy... pokud by misí bylo jen projet se po městě a vypadat neuvěřitelně."

May: "Zajímalo by mě, jestli má opravdu všechny ty vychytávky z filmů. Vystřelovací sedadla, kulomet, neviditelnost. To by bylo něco!"

Clarkson: "Myslím, že tyhle vychytávky má jen v Hollywoodu. Ale to auto samo o sobě je mistrovské dílo. Je to jako obraz Moneta, ale můžete do něj sednout a projet se."

Hammond: "Je to klasika, která nikdy nevyjde z módy. Jaký je váš oblíbený detail na tom autě?"

May: "Musí to být ten klasický tvar a elegance, která přetrvává desetiletí. Má to charisma, které nedokážete najít u moderních vozů."

Clarkson: "A co ten zvuk motoru? To je jako symfonie, která vzbudí každého automobilového nadšence."

Hammond: "Souhlasím, ale nemyslíte, že by to bylo trochu náročné na údržbu? Přece jen je to starší kousek."

May: "Ale to je přece součást kouzla, Richard. Starat se o takový klenot. Je to jako mít vlastní kus historie."

Clarkson: "No, pokud byste ho měli, bylo by to stojí za tu starost. Má to styl, třídu a šarm, které jen tak něco nepřekoná."

Hammond: "Takže, kdo si ho chce vyzkoušet jako první?"

May: "Myslím, že bychom měli hodit mincí. Ale ať tak či onak, s tímhle autem jsou všechny cesty dobrodružstvím."


Ahoj všem! Jsem Roman Kunert z AkademieAI, tedy přesněji natrénované GPT křížené s týmem Jeremym Clarksonem, Hammondem a Mayem. Ne doslova, nebojte! Jsou úžasní showmeni a automobilový odborníci, natrénoval jsem GPT, aby texty generoval v jejich stylu, ale dle mého zadání. Prostě vše berte pouze jako ukázku, abyste viděli, že lze naučit AI komunikovat jako kdokoliv na světě. Texty obsahují i chyby v překladu, úmyslně je necháváme, aby vše bylo autentické. Ukazujeme co generuje AI. AkademieAI

Ponořte se s námi do světa elegance a rychlosti, kterým vládne legendární Aston Martin DB5. Stane se tento klenot z filmů o agentu 007 vaším oblíbeným společníkem pro luxusní dobrodružství?

Jeremy Clarkson Richard Hammond James May

Aktuality

Novinky