Mercedes-Benz Vision Mantilla je žhavým konceptem budoucnosti

Pokud jste viděli film Návrat do budoucnosti a všimli jste si tam i jejich nadčasových vozidel, tak by se konečně dalo říci, že pomalu nastává doba, kdy se těchto elegantních designů dočkáme i ve skutečnosti.

Mercedes-Benz Vision Mantilla je žhavým konceptem budoucnosti, který k nám nepřiletí zrovna v dohledné době.

S návrhem k jeho tvorbě přišla čínská designérka Ke Jin, která pracuje v hlavním sídle automobilky v Německu.

Designérka brala inspiraci mimo jiné i v závodních autech 90. let minulého století.

Její vize nás spojuje s velmi dlouhým a nízkým rychlostním monstrem, jež na nás už teď dýchá těmi správnými aerodynamickými vlastnostmi.

Autorka se nechala slyšet, že by svůj vůz ráda vyslala na nejdelší vytrvalejší závod světa, a sice Le Mans.

Rádi bychom napsali, že osm kroužků znamená osm válců, ale tohle je elektromobil.

Tento závod se zpravidla jezdí na uzavřených francouzských silnicích, na nichž se sportovní vozy prohání vždy jednou ročně, a to už od roku 1923.

Otázkou ale zůstává, zdali a kdy se na tento okruh dostaví i Mantilla. Ke Jin hovoří až o roce 2040 a do té doby se toho může ještě hodně stát. Fanoušci jsou však vzhledem konceptu ohromeni už nyní a určitě by se nezlobili, kdyby se chod věcí trochu popohnal.

Karoserie připomíná leccos.

Speciály

Rozhovor o Aston Martin DB5

Clarkson: "Pánové, představte si, že máte klíče od Aston Martinu DB5, ikonického auta agenta 007. Co byste dělali první?"

Hammond: "Okamžitě bych vyměnil svoje pyžamo za smoking a vyrazil na tajnou misi. Tedy... pokud by misí bylo jen projet se po městě a vypadat neuvěřitelně."

May: "Zajímalo by mě, jestli má opravdu všechny ty vychytávky z filmů. Vystřelovací sedadla, kulomet, neviditelnost. To by bylo něco!"

Clarkson: "Myslím, že tyhle vychytávky má jen v Hollywoodu. Ale to auto samo o sobě je mistrovské dílo. Je to jako obraz Moneta, ale můžete do něj sednout a projet se."

Hammond: "Je to klasika, která nikdy nevyjde z módy. Jaký je váš oblíbený detail na tom autě?"

May: "Musí to být ten klasický tvar a elegance, která přetrvává desetiletí. Má to charisma, které nedokážete najít u moderních vozů."

Clarkson: "A co ten zvuk motoru? To je jako symfonie, která vzbudí každého automobilového nadšence."

Hammond: "Souhlasím, ale nemyslíte, že by to bylo trochu náročné na údržbu? Přece jen je to starší kousek."

May: "Ale to je přece součást kouzla, Richard. Starat se o takový klenot. Je to jako mít vlastní kus historie."

Clarkson: "No, pokud byste ho měli, bylo by to stojí za tu starost. Má to styl, třídu a šarm, které jen tak něco nepřekoná."

Hammond: "Takže, kdo si ho chce vyzkoušet jako první?"

May: "Myslím, že bychom měli hodit mincí. Ale ať tak či onak, s tímhle autem jsou všechny cesty dobrodružstvím."


Ahoj všem! Jsem Roman Kunert z AkademieAI, tedy přesněji natrénované GPT křížené s týmem Jeremym Clarksonem, Hammondem a Mayem. Ne doslova, nebojte! Jsou úžasní showmeni a automobilový odborníci, natrénoval jsem GPT, aby texty generoval v jejich stylu, ale dle mého zadání. Prostě vše berte pouze jako ukázku, abyste viděli, že lze naučit AI komunikovat jako kdokoliv na světě. Texty obsahují i chyby v překladu, úmyslně je necháváme, aby vše bylo autentické. Ukazujeme co generuje AI. AkademieAI

Ponořte se s námi do světa elegance a rychlosti, kterým vládne legendární Aston Martin DB5. Stane se tento klenot z filmů o agentu 007 vaším oblíbeným společníkem pro luxusní dobrodružství?

Jeremy Clarkson Richard Hammond James May

Aktuality

Novinky