Mercedes-Benz S Pullman bude dražší než Rolls-Royce Phantom

Nabídka stuttgartské třídy S se ještě rozšíří. Pracuje se na verzi Maybach, vrcholném provedení Pullman a kabrioletu.

Mercedes-Benz pracuje na verzi třídy S. Automobil jejích legendární označení Pullman má dokázat, že Mercedes stále dokáže nabídnout opravdový luxus pro ty nejnáročnější zákazníky.

Delší než Rolls-Royce Phantom s prodlouženým rozvorem. S Pullman s délkou 6,4 metru a rozvorem 4 metry oproti Britskému konkurentovi, který je dlouhý 6,1 metru a jeho rozvor činí 3,8 metru.

 

 

Pullman bude také podle všeho dražší než britský konkurent. S pancéřovanou karoserií bude podle informací Automotive News Europe stát kolem jednoho milionu dolarů, tedy asi 20 milionů korun. Ceny Phantomu s prodlouženým rozvorem začínají na částce 474.900 dolarů (cca 9,5 milionu korun). Základní verze Pullmanu ale bude zřejmě levnější, šéf Daimleru Dieter Zetsche se dříve nechal slyšet, že cena auta se bude pohybovat v rozmezí od 5,1 do 6,4 milionu korun.

 

 

Mercedes rovněž pracuje také na velkém kabrioletu, které se má začít prodávat v příštím roce. Kabriolet bude technicky vycházet z S Coupe, nabídka motorů bude čítat osmiválce a dvanáctiválce. Spekuluje se také o příchodu čtyřdveřového kupé, čímž by se počet karosářských verzí třídy S zastavil na sedmi.

Vedle vrcholného provedení Pullman se nabídka třídy S rozroste také o verzi Maybach. Znaky Maybach ponese třída S s extra prodlouženým rozvorem. Tento automobil má být představen v listopadu.

Speciály

Aktuality

Novinky

Představení