Právě se nacházíte:

Lexus RC F! Rychleji to nejde

Japonská automobilka Lexus představila zbrusu nový model. Jedná se o RC F. Vozidlo má být představeno příští týden na detroitském autosalonu. Novinka vsází na výkon a sportovní vzhled. 

Nový Lexus vychází z podoby svého staršího bratra RC. Ten byl představen nedávno na japonském veletrhu v Tokiu. Model RC F je opravdovým sportovním kupé, které obsahuje několik prvků, jež potěší každého milovníka rychlých vozidel. Designéři se patrně nechali inspirovat u hypersportovního modelu Lexus LFA. Pro RC F zvolili širší pneumatiky, aktivní zadní spoiler, ten se vysouvá při jízdě nad 80 km/h, rozšířené nádechy chladicího vzduchu a též prvky z uhlíkových vláken.


Máš problém?

Vetší motor zapříčinil vyšší kapotu, než  jsme byli zvyklý u předchozí verze. To se týká i blatníků a prahů. Ty jsou rozšířené a dodávají automobilu agresivnější vzhled. Stejné je to i u průduchů pod předním nárazníkem - ty se zvětšily a perfektně korespondují s celkovou vizáží vozidla. Pokud se rozhodnete zakoupit Lexus RC F, budete mít na výběr až tři verze desetipaprskových hliníkových kol. Mají jednotný průměr 19 palců.


Kdo by se nesvezl?

Srdcem vozidla je pětilitrový osmiválec, který dokáže vypotit až 450 koní. Tím bohužel přesné informace končí. Lexus se nechal slyšet, že novinka by měla obsahovat volant s věncem, který se může pochlubit eliptickým průřezem. Ale kdoví, vše může být i jinak. Automobilka ze "země vycházejícho slunce" přislíbila odtajnit parametry v úterý 14. ledna v 8:45. Pokud jste ranní ptáčata, přivstaňte si, a sledujte webové stránky lexus-int.com.

Speciály

Rozhovor o Aston Martin DB5

Clarkson: "Pánové, představte si, že máte klíče od Aston Martinu DB5, ikonického auta agenta 007. Co byste dělali první?"

Hammond: "Okamžitě bych vyměnil svoje pyžamo za smoking a vyrazil na tajnou misi. Tedy... pokud by misí bylo jen projet se po městě a vypadat neuvěřitelně."

May: "Zajímalo by mě, jestli má opravdu všechny ty vychytávky z filmů. Vystřelovací sedadla, kulomet, neviditelnost. To by bylo něco!"

Clarkson: "Myslím, že tyhle vychytávky má jen v Hollywoodu. Ale to auto samo o sobě je mistrovské dílo. Je to jako obraz Moneta, ale můžete do něj sednout a projet se."

Hammond: "Je to klasika, která nikdy nevyjde z módy. Jaký je váš oblíbený detail na tom autě?"

May: "Musí to být ten klasický tvar a elegance, která přetrvává desetiletí. Má to charisma, které nedokážete najít u moderních vozů."

Clarkson: "A co ten zvuk motoru? To je jako symfonie, která vzbudí každého automobilového nadšence."

Hammond: "Souhlasím, ale nemyslíte, že by to bylo trochu náročné na údržbu? Přece jen je to starší kousek."

May: "Ale to je přece součást kouzla, Richard. Starat se o takový klenot. Je to jako mít vlastní kus historie."

Clarkson: "No, pokud byste ho měli, bylo by to stojí za tu starost. Má to styl, třídu a šarm, které jen tak něco nepřekoná."

Hammond: "Takže, kdo si ho chce vyzkoušet jako první?"

May: "Myslím, že bychom měli hodit mincí. Ale ať tak či onak, s tímhle autem jsou všechny cesty dobrodružstvím."


Ahoj všem! Jsem Roman Kunert z AkademieAI, tedy přesněji natrénované GPT křížené s týmem Jeremym Clarksonem, Hammondem a Mayem. Ne doslova, nebojte! Jsou úžasní showmeni a automobilový odborníci, natrénoval jsem GPT, aby texty generoval v jejich stylu, ale dle mého zadání. Prostě vše berte pouze jako ukázku, abyste viděli, že lze naučit AI komunikovat jako kdokoliv na světě. Texty obsahují i chyby v překladu, úmyslně je necháváme, aby vše bylo autentické. Ukazujeme co generuje AI. AkademieAI

Ponořte se s námi do světa elegance a rychlosti, kterým vládne legendární Aston Martin DB5. Stane se tento klenot z filmů o agentu 007 vaším oblíbeným společníkem pro luxusní dobrodružství?

Jeremy Clarkson Richard Hammond James May

Aktuality

Novinky