Právě se nacházíte:

Lexus RC F! Rychleji to nejde

Japonská automobilka Lexus představila zbrusu nový model. Jedná se o RC F. Vozidlo má být představeno příští týden na detroitském autosalonu. Novinka vsází na výkon a sportovní vzhled. 

Nový Lexus vychází z podoby svého staršího bratra RC. Ten byl představen nedávno na japonském veletrhu v Tokiu. Model RC F je opravdovým sportovním kupé, které obsahuje několik prvků, jež potěší každého milovníka rychlých vozidel. Designéři se patrně nechali inspirovat u hypersportovního modelu Lexus LFA. Pro RC F zvolili širší pneumatiky, aktivní zadní spoiler, ten se vysouvá při jízdě nad 80 km/h, rozšířené nádechy chladicího vzduchu a též prvky z uhlíkových vláken.


Máš problém?

Vetší motor zapříčinil vyšší kapotu, než  jsme byli zvyklý u předchozí verze. To se týká i blatníků a prahů. Ty jsou rozšířené a dodávají automobilu agresivnější vzhled. Stejné je to i u průduchů pod předním nárazníkem - ty se zvětšily a perfektně korespondují s celkovou vizáží vozidla. Pokud se rozhodnete zakoupit Lexus RC F, budete mít na výběr až tři verze desetipaprskových hliníkových kol. Mají jednotný průměr 19 palců.


Kdo by se nesvezl?

Srdcem vozidla je pětilitrový osmiválec, který dokáže vypotit až 450 koní. Tím bohužel přesné informace končí. Lexus se nechal slyšet, že novinka by měla obsahovat volant s věncem, který se může pochlubit eliptickým průřezem. Ale kdoví, vše může být i jinak. Automobilka ze "země vycházejícho slunce" přislíbila odtajnit parametry v úterý 14. ledna v 8:45. Pokud jste ranní ptáčata, přivstaňte si, a sledujte webové stránky lexus-int.com.

Speciály

Aktuality

Novinky

Představení