Lexus RC F dostane karbonovou kapotáž!

Nedávno jsme psali o Lexusu RC F. Automobilka přichází s verzí Sport. Je určena spíše pro standardní uživatele. Dostane šestiválec a karbonovou střechu.

Nejvýkonnější verze RC F se může pochlubit pětilitrovým osmiválcem. Kolik bude dosahovat maximáního výkonu, není zatím přesně známo. Automobilka se však nechala slyšet, že lehce překoná hodnotu 330 kW. Točivý moment by se měl dostat přes hranici 520 Nm. Zrychlení z 0 na 100 kilometrů proběhne rychleji než za 4,8 vteřiny. Maximální rychlost je pak stanovena na 270 kilometrů za hodinu.RC F má osmistupňovým automatem (Sport Direct Shift) poháněnou zadní nápravu. Ke standardnímu modelu si lze přikoupit karbonový program. Součástí je i přední kapota, karbonová střecha a zadní výsuvný spolier (při 80 kilometrů za hodinu se automaticky aktivuje). Zdali si budete moc ze speciální nabídky vybrat jen dílčí části, není zatím zcela jasné. Některé z komponentů v interiéru by měly též nést karbonové prvky.Nový by měl být i přístrojový štít. Zajímavý je kombinací virtuálního digitálního otáčkoměru s vpravo umístěným menším analogovým otáčkoměrem. Ten první zmiňovaný je však jen ohraničená část displeje. Mezi další zajímavosti patří stopky z mezičasem. Pro běžné užívaní ho zřejmě nevyužijete, ale na okruhu se Vám bude hodit. RC F Sport bude poháněn šestiválcovým motorem (výkon 225 kW).

Speciály

Rozhovor o Aston Martin DB5

Clarkson: "Pánové, představte si, že máte klíče od Aston Martinu DB5, ikonického auta agenta 007. Co byste dělali první?"

Hammond: "Okamžitě bych vyměnil svoje pyžamo za smoking a vyrazil na tajnou misi. Tedy... pokud by misí bylo jen projet se po městě a vypadat neuvěřitelně."

May: "Zajímalo by mě, jestli má opravdu všechny ty vychytávky z filmů. Vystřelovací sedadla, kulomet, neviditelnost. To by bylo něco!"

Clarkson: "Myslím, že tyhle vychytávky má jen v Hollywoodu. Ale to auto samo o sobě je mistrovské dílo. Je to jako obraz Moneta, ale můžete do něj sednout a projet se."

Hammond: "Je to klasika, která nikdy nevyjde z módy. Jaký je váš oblíbený detail na tom autě?"

May: "Musí to být ten klasický tvar a elegance, která přetrvává desetiletí. Má to charisma, které nedokážete najít u moderních vozů."

Clarkson: "A co ten zvuk motoru? To je jako symfonie, která vzbudí každého automobilového nadšence."

Hammond: "Souhlasím, ale nemyslíte, že by to bylo trochu náročné na údržbu? Přece jen je to starší kousek."

May: "Ale to je přece součást kouzla, Richard. Starat se o takový klenot. Je to jako mít vlastní kus historie."

Clarkson: "No, pokud byste ho měli, bylo by to stojí za tu starost. Má to styl, třídu a šarm, které jen tak něco nepřekoná."

Hammond: "Takže, kdo si ho chce vyzkoušet jako první?"

May: "Myslím, že bychom měli hodit mincí. Ale ať tak či onak, s tímhle autem jsou všechny cesty dobrodružstvím."


Ahoj všem! Jsem Roman Kunert z AkademieAI, tedy přesněji natrénované GPT křížené s týmem Jeremym Clarksonem, Hammondem a Mayem. Ne doslova, nebojte! Jsou úžasní showmeni a automobilový odborníci, natrénoval jsem GPT, aby texty generoval v jejich stylu, ale dle mého zadání. Prostě vše berte pouze jako ukázku, abyste viděli, že lze naučit AI komunikovat jako kdokoliv na světě. Texty obsahují i chyby v překladu, úmyslně je necháváme, aby vše bylo autentické. Ukazujeme co generuje AI. AkademieAI

Ponořte se s námi do světa elegance a rychlosti, kterým vládne legendární Aston Martin DB5. Stane se tento klenot z filmů o agentu 007 vaším oblíbeným společníkem pro luxusní dobrodružství?

Jeremy Clarkson Richard Hammond James May

Aktuality

Novinky