Hyundai se chlubí sportovním paketem pro i30. V Česku se s ním bohužel nesetkáme

Jakmile se jedna verze poměrně velmi rychle začne těšit oblibě, bývá pak už jen otázkou času, než se přijde s dalším vylepšením. Totéž platilo i u této korejské automobilky, která jednomu ze svých klenotů dodala novou vizáž.

S tímto designem, jak nám naznačují současné informace, se setkáme pouze u dvou motorizací - těch nejsilnějších, jaké má Hyundai i30 v nabídce. Řeč je tedy hlavně o benzinové čtrnáctistovce T-GFI o výkonu 140 koní a dieselové jednašestce o výkonu 136 koní.

Sportovní paket všem zájemcům zaručí lepší aerodynamické vlastnosti, ostřejší vzhled i nová osmnáctipalcová kola. Celkovému vzhledu dominují speciálně tvarované nárazníky, a to jak v předu, tak i vzadu, nebo zdvojená koncovka výfuku.

Nahlédneme-li dovnitř, změna se lehce dotkne tzv. „přestrojení“. Klasicky si pod tímto pojmem představíme kůží potažený volant nebo sportovně laděné sedačky. Automobilka navíc hovoří i o větších pedálech a nové řídící páce.

Sportovní paket má pouze nahradit klasickou verzi. Dle slov oficiálních tiskových mluvčích byl vyvinut pro ty zákazníky, co si nechtějí připlácet za čistě sportovní variantu a místo toho dají přednost pouze lehkému designovému provedení.

S některými upravenými modely jsme se mohli setkat již teď, ačkoliv se jejich výroba zatím stále rozvíjí. Zdali se s ním i jednou shledáme na českém trhu, to je nám prozatím záhadou. Hyundai má v plánu rozvoj i dalších plánů, které by k nám už zavítat měly.

Speciály

Aktuality

Novinky

Představení