Hyundai se chlubí sportovním paketem pro i30. V Česku se s ním bohužel nesetkáme

Jakmile se jedna verze poměrně velmi rychle začne těšit oblibě, bývá pak už jen otázkou času, než se přijde s dalším vylepšením. Totéž platilo i u této korejské automobilky, která jednomu ze svých klenotů dodala novou vizáž.

S tímto designem, jak nám naznačují současné informace, se setkáme pouze u dvou motorizací - těch nejsilnějších, jaké má Hyundai i30 v nabídce. Řeč je tedy hlavně o benzinové čtrnáctistovce T-GFI o výkonu 140 koní a dieselové jednašestce o výkonu 136 koní.

Sportovní paket všem zájemcům zaručí lepší aerodynamické vlastnosti, ostřejší vzhled i nová osmnáctipalcová kola. Celkovému vzhledu dominují speciálně tvarované nárazníky, a to jak v předu, tak i vzadu, nebo zdvojená koncovka výfuku.

Nahlédneme-li dovnitř, změna se lehce dotkne tzv. „přestrojení“. Klasicky si pod tímto pojmem představíme kůží potažený volant nebo sportovně laděné sedačky. Automobilka navíc hovoří i o větších pedálech a nové řídící páce.

Sportovní paket má pouze nahradit klasickou verzi. Dle slov oficiálních tiskových mluvčích byl vyvinut pro ty zákazníky, co si nechtějí připlácet za čistě sportovní variantu a místo toho dají přednost pouze lehkému designovému provedení.

S některými upravenými modely jsme se mohli setkat již teď, ačkoliv se jejich výroba zatím stále rozvíjí. Zdali se s ním i jednou shledáme na českém trhu, to je nám prozatím záhadou. Hyundai má v plánu rozvoj i dalších plánů, které by k nám už zavítat měly.

Speciály

Rozhovor o Aston Martin DB5

Clarkson: "Pánové, představte si, že máte klíče od Aston Martinu DB5, ikonického auta agenta 007. Co byste dělali první?"

Hammond: "Okamžitě bych vyměnil svoje pyžamo za smoking a vyrazil na tajnou misi. Tedy... pokud by misí bylo jen projet se po městě a vypadat neuvěřitelně."

May: "Zajímalo by mě, jestli má opravdu všechny ty vychytávky z filmů. Vystřelovací sedadla, kulomet, neviditelnost. To by bylo něco!"

Clarkson: "Myslím, že tyhle vychytávky má jen v Hollywoodu. Ale to auto samo o sobě je mistrovské dílo. Je to jako obraz Moneta, ale můžete do něj sednout a projet se."

Hammond: "Je to klasika, která nikdy nevyjde z módy. Jaký je váš oblíbený detail na tom autě?"

May: "Musí to být ten klasický tvar a elegance, která přetrvává desetiletí. Má to charisma, které nedokážete najít u moderních vozů."

Clarkson: "A co ten zvuk motoru? To je jako symfonie, která vzbudí každého automobilového nadšence."

Hammond: "Souhlasím, ale nemyslíte, že by to bylo trochu náročné na údržbu? Přece jen je to starší kousek."

May: "Ale to je přece součást kouzla, Richard. Starat se o takový klenot. Je to jako mít vlastní kus historie."

Clarkson: "No, pokud byste ho měli, bylo by to stojí za tu starost. Má to styl, třídu a šarm, které jen tak něco nepřekoná."

Hammond: "Takže, kdo si ho chce vyzkoušet jako první?"

May: "Myslím, že bychom měli hodit mincí. Ale ať tak či onak, s tímhle autem jsou všechny cesty dobrodružstvím."


Ahoj všem! Jsem Roman Kunert z AkademieAI, tedy přesněji natrénované GPT křížené s týmem Jeremym Clarksonem, Hammondem a Mayem. Ne doslova, nebojte! Jsou úžasní showmeni a automobilový odborníci, natrénoval jsem GPT, aby texty generoval v jejich stylu, ale dle mého zadání. Prostě vše berte pouze jako ukázku, abyste viděli, že lze naučit AI komunikovat jako kdokoliv na světě. Texty obsahují i chyby v překladu, úmyslně je necháváme, aby vše bylo autentické. Ukazujeme co generuje AI. AkademieAI

Ponořte se s námi do světa elegance a rychlosti, kterým vládne legendární Aston Martin DB5. Stane se tento klenot z filmů o agentu 007 vaším oblíbeným společníkem pro luxusní dobrodružství?

Jeremy Clarkson Richard Hammond James May

Aktuality

Novinky