Hyundai představil koncept tahače budoucnosti

Skvostný náhled do budoucnosti nám nepředstavují jenom osobní nebo závodní vozy, ale také kamiony, mezi něž zapadají třeba tahače. S jedním návrhem, jak by to mohlo zanedlouho vypadat, přichází Hyundai.

Hyundai Neptune HDC-6 vzhledem připomíná futuristickou lokomotivu, která se bude prohánět po silnicích. Její přednosti tkví jak v samotném vzhledu, tak především funkcích.

Dle slov zástupců značky bude jejich výrobek poháněn vodíkem, jenž bude doprovázet ohromná baterie. Zatím nám zůstává záhadou, jak zkušení technici vyřeší cestu na dlouhé trasy. Tento problém se zdá být dlouhodobou záležitostí.

Co se týče interiéru, ten je přepychově vyřešený. Řidič se bude kromě pokročilých asistenčních systémů moct spoléhat rovněž na naprosté pohodlí. Dlouhou cestu na dálnicích v jednom z jízdních pruhů za něj vyřeší počítač. On sám se tak bude moct trochu uvolnit.

K dispozici mají být pohodlné sedačky, menší „obývací prostor“ a také postel. Výjimku netvoří ani ladný minimalistický nádech, jenž hraje prim zejména u nových interiérových trendů.

Návěs tahače nese název Nitro ThermoTech, u něhož chlazení vyřeší kapalný dusík. Dobré je i samotná skříň, která je v porovnání se současnými modely mnohem lehčí a zároveň lépe izolovaná.

Speciály

Rozhovor o Aston Martin DB5

Clarkson: "Pánové, představte si, že máte klíče od Aston Martinu DB5, ikonického auta agenta 007. Co byste dělali první?"

Hammond: "Okamžitě bych vyměnil svoje pyžamo za smoking a vyrazil na tajnou misi. Tedy... pokud by misí bylo jen projet se po městě a vypadat neuvěřitelně."

May: "Zajímalo by mě, jestli má opravdu všechny ty vychytávky z filmů. Vystřelovací sedadla, kulomet, neviditelnost. To by bylo něco!"

Clarkson: "Myslím, že tyhle vychytávky má jen v Hollywoodu. Ale to auto samo o sobě je mistrovské dílo. Je to jako obraz Moneta, ale můžete do něj sednout a projet se."

Hammond: "Je to klasika, která nikdy nevyjde z módy. Jaký je váš oblíbený detail na tom autě?"

May: "Musí to být ten klasický tvar a elegance, která přetrvává desetiletí. Má to charisma, které nedokážete najít u moderních vozů."

Clarkson: "A co ten zvuk motoru? To je jako symfonie, která vzbudí každého automobilového nadšence."

Hammond: "Souhlasím, ale nemyslíte, že by to bylo trochu náročné na údržbu? Přece jen je to starší kousek."

May: "Ale to je přece součást kouzla, Richard. Starat se o takový klenot. Je to jako mít vlastní kus historie."

Clarkson: "No, pokud byste ho měli, bylo by to stojí za tu starost. Má to styl, třídu a šarm, které jen tak něco nepřekoná."

Hammond: "Takže, kdo si ho chce vyzkoušet jako první?"

May: "Myslím, že bychom měli hodit mincí. Ale ať tak či onak, s tímhle autem jsou všechny cesty dobrodružstvím."


Ahoj všem! Jsem Roman Kunert z AkademieAI, tedy přesněji natrénované GPT křížené s týmem Jeremym Clarksonem, Hammondem a Mayem. Ne doslova, nebojte! Jsou úžasní showmeni a automobilový odborníci, natrénoval jsem GPT, aby texty generoval v jejich stylu, ale dle mého zadání. Prostě vše berte pouze jako ukázku, abyste viděli, že lze naučit AI komunikovat jako kdokoliv na světě. Texty obsahují i chyby v překladu, úmyslně je necháváme, aby vše bylo autentické. Ukazujeme co generuje AI. AkademieAI

Ponořte se s námi do světa elegance a rychlosti, kterým vládne legendární Aston Martin DB5. Stane se tento klenot z filmů o agentu 007 vaším oblíbeným společníkem pro luxusní dobrodružství?

Jeremy Clarkson Richard Hammond James May

Aktuality

Novinky