Hyundai představil koncept tahače budoucnosti

Skvostný náhled do budoucnosti nám nepředstavují jenom osobní nebo závodní vozy, ale také kamiony, mezi něž zapadají třeba tahače. S jedním návrhem, jak by to mohlo zanedlouho vypadat, přichází Hyundai.

Hyundai Neptune HDC-6 vzhledem připomíná futuristickou lokomotivu, která se bude prohánět po silnicích. Její přednosti tkví jak v samotném vzhledu, tak především funkcích.

Dle slov zástupců značky bude jejich výrobek poháněn vodíkem, jenž bude doprovázet ohromná baterie. Zatím nám zůstává záhadou, jak zkušení technici vyřeší cestu na dlouhé trasy. Tento problém se zdá být dlouhodobou záležitostí.

Co se týče interiéru, ten je přepychově vyřešený. Řidič se bude kromě pokročilých asistenčních systémů moct spoléhat rovněž na naprosté pohodlí. Dlouhou cestu na dálnicích v jednom z jízdních pruhů za něj vyřeší počítač. On sám se tak bude moct trochu uvolnit.

K dispozici mají být pohodlné sedačky, menší „obývací prostor“ a také postel. Výjimku netvoří ani ladný minimalistický nádech, jenž hraje prim zejména u nových interiérových trendů.

Návěs tahače nese název Nitro ThermoTech, u něhož chlazení vyřeší kapalný dusík. Dobré je i samotná skříň, která je v porovnání se současnými modely mnohem lehčí a zároveň lépe izolovaná.

Speciály

Aktuality

Novinky

Představení