Hyundai podpoří myšlenku vozů bez řidiče

Ještě nedávno zdánlivě nereálná myšlenka pomalu dostává čím dál reálnější rozměry. Autonomní řízení je opravdu cílem, kterého chtějí automobilky dosáhnout, a to včetně značky Hyundai.

Známý korejský výrobce automobilů jé této představě natolik oddán, že hodlá investovat až dva miliony dolarů do projektu, který bude vyrábět vozy bez řidičů.

Pod tímto spojením bychom si mohli představit klasické vozidlo, v němž nechybí dvě (anebo více) sedadla, ovšem volant, pedály a předovku už zde nenajdeme.

Související obrázek

Autonomní řízení řídí chytrý počítač, který díky „sokolímu oku“ umí snadno přečíst značky kolem sebe a vyhodnotit tak i situace případného nebezpečí.

Hyundai uvádí, že bude ve vývoji tohoto systému spolupracovat s firmou Aptiv. Zdali vše půjde podle plánu, první vozy čistě bez řidičů budou k vidění již v roce 2022, což není dlouhá doba.

Související obrázek

Autonomní vozidla jsou k vidění už v dnešní době. Doposud jsou však schopna řídit převážně na dálnicích či v jednom jízdním pruhu. Nejedná se tedy o žádné složité úkony.

Během následujících let dojde k pokroku, po němž bude následovat plnohodnotný přechod. Odborníci očekávají, že toto „umělé“ řízení bude doprovázet méně (ne-li přímo žádné) nehod.

Speciály

Aktuality

Novinky

Představení