Doposud nejrychlejší Volkswagen Golf bude k dispozici již na konci roku

Nabídka rychlý vozů určených ke každodennímu městskému životu se rozrůstá zejména na německém trhu, odkud k nám již na konci roku přijde další novinka. Volkswagen nám před začátkem léta odhalil koncept Golfu GTI TCR, jenž má přijít s dalším zpestřením.

A jaké větší zpestření bychom kromě dalších detailů, vylepšené techniky a novým asistentům mohli čekat? Tak zejména se má jednat o doposud nejrychlejší vůz z této série, k čemuž dopomůže motor o výkonu 213 kW (290 koní), který bude spárován se sedmistupňovou převodovkou DSG, jež bude pohánět přední kola, kde nám nebude chybět ani uzávěrka diferenciálu.

Vesměs se nebavíme o tak ohromných číslech, jak jsme si mohli zprvu myslet, ovšem dle slov automobilky by nový Golf měl jet rychlostí až 264 km/h. Tedy bez omezovače rychlosti. Odstranění této zábrany přichází až s příplatkovým balením. Bez něho se budeme muset „spokojit“ s maximální hranicí 250 km/h.

Ačkoliv je GTI TCR prozatím považován pouze za koncept, již na první pohled je zřejmé, že nás i z toho designového hlediska čeká několik drobných změn. Ta nejpodstatnější se odehrála asi vepředu, kde máme přepracovaný nárazník (kvůli dvěma přídavným chladičům), ale pozadu nezůstaly ani boky, kde nyní vítáme nové otvory pro přívod vzduchu.

Automobil má být standardně vydáván na osmnáctipalcových kolech, jež tvoří základní výbavu, avšak z příplatkových služeb si můžete vybrat takové bonusy, jako jsou devatenáctipalcová kola, adaptivní tlumiče, odstraněný omezovač rychlosti a další.

Ačkoliv nám informace o technice, u níž je jisté, že stejná nezůstane, jsou doposud skryty, může pro nás být jistou útěchou, že nová verze v současnosti nejprodávanějšího vozu světa nepřijde v omezeném počtu vyrobených kusů.

Co se barev týče, jejich nabídka bude typická té, jakou známe z řad GTI/GTD. Tato šablona zahrnuje jisté odstíny černé, bílé, šedé, červené a tmavě modré barvy.

Speciály

Aktuality

Novinky

Představení