Doposud nejrychlejší Volkswagen Golf bude k dispozici již na konci roku

Nabídka rychlý vozů určených ke každodennímu městskému životu se rozrůstá zejména na německém trhu, odkud k nám již na konci roku přijde další novinka. Volkswagen nám před začátkem léta odhalil koncept Golfu GTI TCR, jenž má přijít s dalším zpestřením.

A jaké větší zpestření bychom kromě dalších detailů, vylepšené techniky a novým asistentům mohli čekat? Tak zejména se má jednat o doposud nejrychlejší vůz z této série, k čemuž dopomůže motor o výkonu 213 kW (290 koní), který bude spárován se sedmistupňovou převodovkou DSG, jež bude pohánět přední kola, kde nám nebude chybět ani uzávěrka diferenciálu.

Vesměs se nebavíme o tak ohromných číslech, jak jsme si mohli zprvu myslet, ovšem dle slov automobilky by nový Golf měl jet rychlostí až 264 km/h. Tedy bez omezovače rychlosti. Odstranění této zábrany přichází až s příplatkovým balením. Bez něho se budeme muset „spokojit“ s maximální hranicí 250 km/h.

Ačkoliv je GTI TCR prozatím považován pouze za koncept, již na první pohled je zřejmé, že nás i z toho designového hlediska čeká několik drobných změn. Ta nejpodstatnější se odehrála asi vepředu, kde máme přepracovaný nárazník (kvůli dvěma přídavným chladičům), ale pozadu nezůstaly ani boky, kde nyní vítáme nové otvory pro přívod vzduchu.

Automobil má být standardně vydáván na osmnáctipalcových kolech, jež tvoří základní výbavu, avšak z příplatkových služeb si můžete vybrat takové bonusy, jako jsou devatenáctipalcová kola, adaptivní tlumiče, odstraněný omezovač rychlosti a další.

Ačkoliv nám informace o technice, u níž je jisté, že stejná nezůstane, jsou doposud skryty, může pro nás být jistou útěchou, že nová verze v současnosti nejprodávanějšího vozu světa nepřijde v omezeném počtu vyrobených kusů.

Co se barev týče, jejich nabídka bude typická té, jakou známe z řad GTI/GTD. Tato šablona zahrnuje jisté odstíny černé, bílé, šedé, červené a tmavě modré barvy.

Speciály

Rozhovor o Aston Martin DB5

Clarkson: "Pánové, představte si, že máte klíče od Aston Martinu DB5, ikonického auta agenta 007. Co byste dělali první?"

Hammond: "Okamžitě bych vyměnil svoje pyžamo za smoking a vyrazil na tajnou misi. Tedy... pokud by misí bylo jen projet se po městě a vypadat neuvěřitelně."

May: "Zajímalo by mě, jestli má opravdu všechny ty vychytávky z filmů. Vystřelovací sedadla, kulomet, neviditelnost. To by bylo něco!"

Clarkson: "Myslím, že tyhle vychytávky má jen v Hollywoodu. Ale to auto samo o sobě je mistrovské dílo. Je to jako obraz Moneta, ale můžete do něj sednout a projet se."

Hammond: "Je to klasika, která nikdy nevyjde z módy. Jaký je váš oblíbený detail na tom autě?"

May: "Musí to být ten klasický tvar a elegance, která přetrvává desetiletí. Má to charisma, které nedokážete najít u moderních vozů."

Clarkson: "A co ten zvuk motoru? To je jako symfonie, která vzbudí každého automobilového nadšence."

Hammond: "Souhlasím, ale nemyslíte, že by to bylo trochu náročné na údržbu? Přece jen je to starší kousek."

May: "Ale to je přece součást kouzla, Richard. Starat se o takový klenot. Je to jako mít vlastní kus historie."

Clarkson: "No, pokud byste ho měli, bylo by to stojí za tu starost. Má to styl, třídu a šarm, které jen tak něco nepřekoná."

Hammond: "Takže, kdo si ho chce vyzkoušet jako první?"

May: "Myslím, že bychom měli hodit mincí. Ale ať tak či onak, s tímhle autem jsou všechny cesty dobrodružstvím."


Ahoj všem! Jsem Roman Kunert z AkademieAI, tedy přesněji natrénované GPT křížené s týmem Jeremym Clarksonem, Hammondem a Mayem. Ne doslova, nebojte! Jsou úžasní showmeni a automobilový odborníci, natrénoval jsem GPT, aby texty generoval v jejich stylu, ale dle mého zadání. Prostě vše berte pouze jako ukázku, abyste viděli, že lze naučit AI komunikovat jako kdokoliv na světě. Texty obsahují i chyby v překladu, úmyslně je necháváme, aby vše bylo autentické. Ukazujeme co generuje AI. AkademieAI

Ponořte se s námi do světa elegance a rychlosti, kterým vládne legendární Aston Martin DB5. Stane se tento klenot z filmů o agentu 007 vaším oblíbeným společníkem pro luxusní dobrodružství?

Jeremy Clarkson Richard Hammond James May

Aktuality

Novinky