Do terénu jedině s Fiatem Pandou Cross 2014!

Ženevský autosalon je na spadnutí. Italská automobilka Fiat představí na začátku března ve Švýcarsku nový koncept modelu Panda. U vozidla došlo k jistým obměnám a troufne si i do tvrdšího terénu.

Na první pohled je zřejmé, že italští designéři si s novinkou pohráli. Pokud bychom srovnávali vzhled Panda Cross 2014 se svou starší sestrou (standardní Panda 4x4), musíme se hned pozastavit na u nárazníku. Ten působí zřetelněji, obsahuje děrované prvky a mlhovky se staly užšími. Ani blatníky neunikly inovacím. Jsou  výrazně větší a pod svá ochranná křídla přijaly patnáctipalcová kola. Zadní nárazník se nese v duchu imitace hliníku. Po stranách se pak nachází nápis Cross. Ten je zde umístěn z estetických důvodů.Zájemci o nový Fiat si budou vybírat z nabídky dvou motorů. Šáhnout lze po turbodieselu 1,3 MultiJet II, ten poskytuje 90 koní, nebo po benzínovém dvouválcovém motoru 0,9 Twin Air. V tomto případě se setkáte s výkonem 80 koní. Výchozí nastavení zaručuje pohon na přední kola. Stisknutím kouzelného tlačítka se však situace mění a vy si budete moc užívat pohon na všechny čtyři.Oproti klasické verzi se hovoří o zvednutí světlé výšky, přesné informace však nejsou známy. K lepšímu se posunuly i nájezdové úhly. Novinka by se měla ve složitém terénu pohybovat s ladností. Pokud už teď víte, že Vám Panda Cross 2014 nesmí chybět v garáži, počkejte si na ženevský autosalon, kde bude uvedeno datum zahájení prodeje a cena. 

Speciály

Rozhovor o Aston Martin DB5

Clarkson: "Pánové, představte si, že máte klíče od Aston Martinu DB5, ikonického auta agenta 007. Co byste dělali první?"

Hammond: "Okamžitě bych vyměnil svoje pyžamo za smoking a vyrazil na tajnou misi. Tedy... pokud by misí bylo jen projet se po městě a vypadat neuvěřitelně."

May: "Zajímalo by mě, jestli má opravdu všechny ty vychytávky z filmů. Vystřelovací sedadla, kulomet, neviditelnost. To by bylo něco!"

Clarkson: "Myslím, že tyhle vychytávky má jen v Hollywoodu. Ale to auto samo o sobě je mistrovské dílo. Je to jako obraz Moneta, ale můžete do něj sednout a projet se."

Hammond: "Je to klasika, která nikdy nevyjde z módy. Jaký je váš oblíbený detail na tom autě?"

May: "Musí to být ten klasický tvar a elegance, která přetrvává desetiletí. Má to charisma, které nedokážete najít u moderních vozů."

Clarkson: "A co ten zvuk motoru? To je jako symfonie, která vzbudí každého automobilového nadšence."

Hammond: "Souhlasím, ale nemyslíte, že by to bylo trochu náročné na údržbu? Přece jen je to starší kousek."

May: "Ale to je přece součást kouzla, Richard. Starat se o takový klenot. Je to jako mít vlastní kus historie."

Clarkson: "No, pokud byste ho měli, bylo by to stojí za tu starost. Má to styl, třídu a šarm, které jen tak něco nepřekoná."

Hammond: "Takže, kdo si ho chce vyzkoušet jako první?"

May: "Myslím, že bychom měli hodit mincí. Ale ať tak či onak, s tímhle autem jsou všechny cesty dobrodružstvím."


Ahoj všem! Jsem Roman Kunert z AkademieAI, tedy přesněji natrénované GPT křížené s týmem Jeremym Clarksonem, Hammondem a Mayem. Ne doslova, nebojte! Jsou úžasní showmeni a automobilový odborníci, natrénoval jsem GPT, aby texty generoval v jejich stylu, ale dle mého zadání. Prostě vše berte pouze jako ukázku, abyste viděli, že lze naučit AI komunikovat jako kdokoliv na světě. Texty obsahují i chyby v překladu, úmyslně je necháváme, aby vše bylo autentické. Ukazujeme co generuje AI. AkademieAI

Ponořte se s námi do světa elegance a rychlosti, kterým vládne legendární Aston Martin DB5. Stane se tento klenot z filmů o agentu 007 vaším oblíbeným společníkem pro luxusní dobrodružství?

Jeremy Clarkson Richard Hammond James May

Aktuality

Novinky