Budoucnost je v dobrých rukách, koncept GT X Experimental od Opelu to dokazuje

Pokrok doby nelze v žádném případě zastavit a totéž platilo i v našem případě, který není jiný než právě elektrický.

Dost často se spekulovalo, že tu do deseti let budeme mít více elektromobilu než vozů na běžný dieselový či benzinový pohon, a jak to vypadá, dost možná se tak i stane.

Opel je jen jednou z mála automobilových společností, které smýšlejí podobným způsobem, o čemž nás přesvědčuje i jeho další model.

Ačkoliv se jedná pouze o koncept, jehož vize se teprve promění ve skutečnost, již teď tu můžeme vidět jisté záblesky toho, co nám přinesou vozy příštích generací.

Tento nadčasový nádech se nese na ladných křivkách, moderním designu a zároveň také i moderní technice, jíž najdeme prakticky po celém interiéru.

Přebytečná tlačítka jsou již dávno minulostí, nyní se můžeme zaměřit čistě na dotykové displeje. Jeden takový nám dominuje přímo u řidiče.

Zajímavostí jsou výdechy klimatizace, jež si mohl člověk za normálních okolností přenastavit. Nyní už to tak lehké nebude, neboť budou všechny výstupy schovány za obrazovkami, jak nám uvádí technická zpráva.

V každém případě se bude jednat o SUV, což je i náš Opel GT X Experiemtnal, pod jehož kapotou se bude schovávat sada Li-Ion akumulátorů o kapacitě 50 kWh. Výkon elektromotoru zatím znám není.

Bude-li se i ostrá verze pak řídit parametry konceptu, budeme tu mít kousek o délce 4063 mm, šířce 1830 mm, výšce 1528 mm a rozvoru 2625 mm.

Speciály

Aktuality

Novinky

Představení