Audi Sport quattro! Hybrid s pořádným výkonem!

Automobilka představila v předpremiéře pro frankfurtský festival nový model Sport quattro. Není to náhoda. Jednalo se totiž o třicetileté výročí oblíbeného automobilu quattro. Od poloviny prosince probíhá sériová výroba.

Zbrusu nový koncept Sport quattro odkazuje designem na svého předchůdce. Vozidlo využívá 21 palcová kola a karoserie se nese v duchu krátkých převisů. Pokud se zaměříme na rozměry, tak délka vozidla dosahuje hodnot 4 602 mm, šířka pak 1 964 mm a výška 1 386 mm. Rozvor náprav byl stanoven na 2 784 mm. Interiér je ve znamení sportovního designu. Audi nezapomněla na sportovní volant a klasické sportovní sedačky. Head - up displej je příjemným bonusem. Volant je variabilní. Řidič má tím pádem možnost si nastavit zobrazení přístrojového štítu v několika variantách.Mezi další novinky patří jednotka klimatizace, která je přímo integrovaná do výdechů. Audi nešetřila ani na výkonu. Oficiální prameny hovoří o 700 koních a 800 Nm. Pohon na všechny kola a osmistupňová převodovka patří do každé výbavy správného sporťáka. Ani u Sport quattro tomu není jinak. Na 100 km si vozidlo bohatě postačí s přídělem 2,5 l. Automobil využívá dvakrát přeplňovaný čtyřlitrový osmiválec, který dosahuje 560 koní. Máte možnost využít funkce, jež Vám umožní vypnout polovinu válců.Elektromotor s výkonem 150 koní a točivým momentem 400 Nm je společností situován mezi motor a převodovku. Celý systém je pak nastaven tak, aby se přizpůsobil Vašemu stylu jízdy. Vybrat si můžete mezi Hybrid Mode a Sport Mode. Maximální rychlost činí 305 km/h. Na stovku se dostanete za necelé 4 sekundy. Automobil nevaží mnoho (použita byla především slitina a plasty vyztužené karbonem) - pouhých 1850 kg.

Speciály

Rozhovor o Aston Martin DB5

Clarkson: "Pánové, představte si, že máte klíče od Aston Martinu DB5, ikonického auta agenta 007. Co byste dělali první?"

Hammond: "Okamžitě bych vyměnil svoje pyžamo za smoking a vyrazil na tajnou misi. Tedy... pokud by misí bylo jen projet se po městě a vypadat neuvěřitelně."

May: "Zajímalo by mě, jestli má opravdu všechny ty vychytávky z filmů. Vystřelovací sedadla, kulomet, neviditelnost. To by bylo něco!"

Clarkson: "Myslím, že tyhle vychytávky má jen v Hollywoodu. Ale to auto samo o sobě je mistrovské dílo. Je to jako obraz Moneta, ale můžete do něj sednout a projet se."

Hammond: "Je to klasika, která nikdy nevyjde z módy. Jaký je váš oblíbený detail na tom autě?"

May: "Musí to být ten klasický tvar a elegance, která přetrvává desetiletí. Má to charisma, které nedokážete najít u moderních vozů."

Clarkson: "A co ten zvuk motoru? To je jako symfonie, která vzbudí každého automobilového nadšence."

Hammond: "Souhlasím, ale nemyslíte, že by to bylo trochu náročné na údržbu? Přece jen je to starší kousek."

May: "Ale to je přece součást kouzla, Richard. Starat se o takový klenot. Je to jako mít vlastní kus historie."

Clarkson: "No, pokud byste ho měli, bylo by to stojí za tu starost. Má to styl, třídu a šarm, které jen tak něco nepřekoná."

Hammond: "Takže, kdo si ho chce vyzkoušet jako první?"

May: "Myslím, že bychom měli hodit mincí. Ale ať tak či onak, s tímhle autem jsou všechny cesty dobrodružstvím."


Ahoj všem! Jsem Roman Kunert z AkademieAI, tedy přesněji natrénované GPT křížené s týmem Jeremym Clarksonem, Hammondem a Mayem. Ne doslova, nebojte! Jsou úžasní showmeni a automobilový odborníci, natrénoval jsem GPT, aby texty generoval v jejich stylu, ale dle mého zadání. Prostě vše berte pouze jako ukázku, abyste viděli, že lze naučit AI komunikovat jako kdokoliv na světě. Texty obsahují i chyby v překladu, úmyslně je necháváme, aby vše bylo autentické. Ukazujeme co generuje AI. AkademieAI

Ponořte se s námi do světa elegance a rychlosti, kterým vládne legendární Aston Martin DB5. Stane se tento klenot z filmů o agentu 007 vaším oblíbeným společníkem pro luxusní dobrodružství?

Jeremy Clarkson Richard Hammond James May

Aktuality

Novinky