Audi RS 3 Sportback (2017) review

Německá automobilka přišla s další novinkou, která mohla být k vidění v autosalonu v Ženevě. Po ostrém sedanu přichází nový, upravený model RS 3 Sportback, jehož zdrojem hnací síly je nejvýkonnější sériově vyráběný pětiválec na světě.


Už předchozí verze toho měla hodně co nabídnout, ale současná verze se může ještě navíc pochlubit i nejvýkonnějším zážěhovým pětiválcem na trhu. Jednotka 2.5 TFSI je o 26 kilogramů lehčí a dosahuje výkonu 294 kW, což je 400 koní. Z nuly na sto kilometrů v hodině zrychlí již za 4,1 sekundy a dosahuje maximální rychlosti 250 km/h. Co je však novinkou, Audi vyslyšela tužby zákazníků a na přání za menší příplatek nechá zvýšit maximální elektronicky omezenou rychlost až na 280 km/h.

Hnací síla je přenášena skrze sedmistupňovou dvouspojkovou převodovku S tronic. Standardem zůstává i pohon na všechna čtyři kola. Management motoru, podvozek RS s adaptivními tlumiči, převodovku a mnoho dalšího si řidič může měnit v režimu Comfort, Auto, Dynamic nebo Individual. Jízdním vlastnostem pomáhá i stabilizační systém, který je vybaven selektivním rozdělováním točivého momentu mezi jednotlivá kola. To je dobré zejména při průjezdu zatáčkou.

Vnější design se může pochlubit full-LED světly, agresivními nárazníky, střešním spoilerem nebo zadním difuzorem. V interiéru vozidla najdeme speciálně upravená sedadla čalouněná kůží Nappa s možností namontování velice pohodlné hlavové opěrky. Zaujme nás velký display, kde najdeme všechny důležité provozní informace včetně ukazatele tlaku turba nebo teploty oleje. Přitomné je i LTE připojení k internetu, služba Audi connect, navigační systém či nový audiosystém. Pro RS 3 je novinkou rovněž asistent pro stav nouze a asistent pro sledování vozidel z boku nebo za vámi při couvání. 

Každý si v tomto autě přijde na své, a to stále za poměrně přijatelnou cenu. Částka se odhaduje na necelých 1,5 milionu korun, což je v porovnání s výbavou, vzhledem a hlavně výkonem, který se může tvářit velmi nenápadně, pomocí něhož ale předjede vozidla mnohem zvučnějších jmen, stále dobrá cena. Objednávky bude možné přijímat od dubna, na trh se však dostane až v srpnu 2017.

Foto: carmagazine

Speciály

Aktuality

Novinky

Představení