Audi Allroad shooting brake! Koncept chystaného kupé TT

Audi představila na NAIAS (North American International Auto Show) svůj zbrusu nový koncept Audi Allroad. Jedná se o vizi, jak by mohla vypadat příští generace kupé TT. 

Karoserie nedávno uvedeného modelu se skládá převážně z hliníku a kompozitu, jež je vyztužen uhlíkovými vlákny. Vývojáři zvolili pro sedmipaprsková kola pneumatiky s rozměry 225/40 R 19. Pokud se zaměříme na interiér, ten je pak čtyřmístný. Vozidlo je dvoudvéřové. Studie je plně funkčí a její rozměry jsou 4,20 metru na délku, 1,85 metru na šířku a na výšku 1,41 metru. Rozvor náprav pak činí 2,51 metru.Audi Allroad je poháněno standardním spalovacím motorem, přičemž mu pomáhají dva elektromotory. První z nich produkuje 40 kW a 270 nM. Je nastaven na šestistupňovou dvojspojkovou e-S tronic převodovku. Druhý elektromotor ze sebe vypotí 85 kW s točivým momentem 270 nM. Ten výkonnější z nich se pak stará o pohon zadních kol. Spalovací jednotka je klasický motor 2.0 TFSI, který dosahuje výkonu 215 kW. Točivý moment činí 380 nM. Sečteno, podtrženo, celkový výkon konceptu dosahuje 300 kW. Maximální točivý moment pak se pohybuje na hranici 650 Nm. Vozidlo váží 1600 kilogramů a dokáže zrychlit z 0 na 100 za 4,6 vteřiny. Nejvyšší rychlost je pak standardně omezena na 250 km/h. Na novinku se můžete těšit letos v březnu. Oficiální představení proběhne na ženevském autosalonu.


 

Speciály

Rozhovor o Aston Martin DB5

Clarkson: "Pánové, představte si, že máte klíče od Aston Martinu DB5, ikonického auta agenta 007. Co byste dělali první?"

Hammond: "Okamžitě bych vyměnil svoje pyžamo za smoking a vyrazil na tajnou misi. Tedy... pokud by misí bylo jen projet se po městě a vypadat neuvěřitelně."

May: "Zajímalo by mě, jestli má opravdu všechny ty vychytávky z filmů. Vystřelovací sedadla, kulomet, neviditelnost. To by bylo něco!"

Clarkson: "Myslím, že tyhle vychytávky má jen v Hollywoodu. Ale to auto samo o sobě je mistrovské dílo. Je to jako obraz Moneta, ale můžete do něj sednout a projet se."

Hammond: "Je to klasika, která nikdy nevyjde z módy. Jaký je váš oblíbený detail na tom autě?"

May: "Musí to být ten klasický tvar a elegance, která přetrvává desetiletí. Má to charisma, které nedokážete najít u moderních vozů."

Clarkson: "A co ten zvuk motoru? To je jako symfonie, která vzbudí každého automobilového nadšence."

Hammond: "Souhlasím, ale nemyslíte, že by to bylo trochu náročné na údržbu? Přece jen je to starší kousek."

May: "Ale to je přece součást kouzla, Richard. Starat se o takový klenot. Je to jako mít vlastní kus historie."

Clarkson: "No, pokud byste ho měli, bylo by to stojí za tu starost. Má to styl, třídu a šarm, které jen tak něco nepřekoná."

Hammond: "Takže, kdo si ho chce vyzkoušet jako první?"

May: "Myslím, že bychom měli hodit mincí. Ale ať tak či onak, s tímhle autem jsou všechny cesty dobrodružstvím."


Ahoj všem! Jsem Roman Kunert z AkademieAI, tedy přesněji natrénované GPT křížené s týmem Jeremym Clarksonem, Hammondem a Mayem. Ne doslova, nebojte! Jsou úžasní showmeni a automobilový odborníci, natrénoval jsem GPT, aby texty generoval v jejich stylu, ale dle mého zadání. Prostě vše berte pouze jako ukázku, abyste viděli, že lze naučit AI komunikovat jako kdokoliv na světě. Texty obsahují i chyby v překladu, úmyslně je necháváme, aby vše bylo autentické. Ukazujeme co generuje AI. AkademieAI

Ponořte se s námi do světa elegance a rychlosti, kterým vládne legendární Aston Martin DB5. Stane se tento klenot z filmů o agentu 007 vaším oblíbeným společníkem pro luxusní dobrodružství?

Jeremy Clarkson Richard Hammond James May

Aktuality

Novinky