Audi A1 Sportback - ideální partner na cesty

Modelová řada A1 se po svém odhalení v roce 2010 těšila poměrně vysoké oblibě, a proto byla na místě otázka, kdy přijde její nástupce. Dlouhých osm let se čekalo na odpověď, než přišlo oficiální potvrzení.

A to potvrzení potěší zejména příznivce klidného městského cestování, kteří si dopřejí skvělého komfortu, a to navíc za doprovodu nových asistenčních nebo bezpečnostních systémů. Toto na první pohled malé „stvoření“ nám o něco narostlo všemi směry, díky čemuž je nám nabídnuto více možností, jak využít volného prostoru.

Podíváme-li se na nové rozměry, ty nám říkají, že je auto dlouhé 4,03 metru, široké 1,41 metru a sahá do výšky 1,41 metru. Dokonalou symetrii vozu pak doplňuje široký rozchod kol a klasické designové prvky německé značky, jež dýchají o něco sportovnějších nádechem, než tomu bylo u první generace.

Protože se nám celý vůz něco více rozrostl, zvětšil se nám i základní objem o 65 litrů. Celkově nám tedy zavazadlový prostor pojme 335 litrů. a sklopíme-li sedačky, dostaneme se na hodnotu až 1090 litrů. Podlaha zavazadelníku pak je na příjemných 67 cm od země.

Audi A1 Sportback se opírá o nové technologie, jimž vévodí digitální panel sdružených přístrojů se systémem MMI Radio plus, který lze ovládat skrze multifunkční tlačítka přímo u volantu. Displej s vysokým rozlišením se poté dodává se standardní úhlopříčkou 8,8 palce, přičemž 10,1 palce je na přání.

Základ nabídky tvoří jednolitrové tříválce a následně čtyřválce se zdvihovým objemem 1,5 nebo 2 litry. Tisková zpráva nám hovoří pouze o benzinových motorech, zato u převodovky si alespoň budeme moct vybrat. K dispozici nám jsou jak šestistupňové manuály, tak i sedmistupňové automatické verze.

Speciály

Aktuality

Novinky

Představení