Aston Martin vítá legendární označení V600

Tradice by se měly uctívat a totéž si asi říkají technici ze slavné anglické stáje Aston Martin, kteří dali svými čtrnácti univerzálními prototypy vzpomenout na legendární Vantage V600, s nímž jsme se poprvé setkali u modelu z roku 1998.

Ačkoliv je to už dávno, již tehdy mohli lidé poznat kouzlo, s jakým k nim přicházel osmiválcový motor s dvěma kompresory a výkonem 600 koní (jednalo se o nejvýkonnější kupé tehdejší doby). Právě hodnota počtu koní dala celé edici nezapomenutelný název, s nímž se setkáváme i dnes. 

Ani po dvaceti letech se nám výkon nezměnil, což odkazuje na právě zmíněnou tradici, ovšem motor již nenese osm válců, nýbrž dvanáct. Poháněna pak jsou výhradně zadní kola. 

Pro ty z vás, co zbystřili, tak víte, že nová generace modelu V8 se nám představila již na konci minulého roku (a zdobí ji přeplňovaný motor z Mercedesu-AMG), přičemž současná novinka byla původně věnována jednomu zákazníkovi, až se z toho nakonec udělala minisérie čtrnácti modelů (sedm roadsterů a sedm kupé). 

V porovnání s původní verzí tu máme zcela přepracovaný podvozek, půvabnější příď, charakteristický výstupek na kapotě, nové výfuky, frézovaná kola a v interiéru pak skořepinová sedadla. 

Hlavním symbolem Aston Martinu V12 Vantage V600, jak zní celé jeho označení, jsou „tři véčka“. To nám podobně jako vzhled celého vozu odkazuje na dvacet let starý model. 

I když se tedy moc kousků světu nepředstaví, příznivci tohoto auta si tak budou smět užít něco, co se v dnešní době už jen tak nevidí. Jedná se o manuální sedmistupňovou převodovku kombinovanou s klasickým atmosferickým dvanáctiválcem. 

Co se ceny a dalších podrobností týče, o tom tisková zpráva mlčí, ovšem jelikož se zákazníci svých nových miláčků dočkají nejdříve na podzim, je možné, že se do té doby dozvíme ještě něco více. 

Starý model z roku 1198

Speciály

Aktuality

Novinky

Představení