Asijskou invazi do Ženevy povede Qoros 3

Model Qoros 3 se chystá v březnu oslnit návštevníky ženevského autosalonu. Jedná se o hatcback a do České republiky se oficiálně dovážet nebude.

Novinka ze stáje čínsko-izraelské automobilky vychází z modelu 3 Sedan. Ten se může pochlubit prvenestvím v nabytí ocenění v nárazových testech EuroNCAP. Celkově bylo vozidlo hodnoceno vysoce. V čem se novinka od svého předchůdce liší? Qoros je především o 177 milimetrů kratší. Celková délka se přibližně zastavuje na 4440 milimetrech. Ostatní parametry jsou stejné, rozvor je 2690 milimetrů, šířka pak 1840 milimetrů a na závěr výška, která činí 1445 milimetrů.Ve standardní nabídce naleznete pouze jeden motor, ale ve dvou výkonných variantách. První z nich (čtyřválcová šestnáctistovka) disponuje atmosférickým plněním. Řidiči nabídne výkon 126 koní a 155 Nm. Verze s přeplňováním je o něco silnější. Poskytne výkon 156 koní a 210 Nm. Rozhodovat se můžete mezi šestistupňovou
a dvojspojkovou automatickou převodovkou.Slabší ze dvou variant má spotřebu 6,3 litru na sto ujetých kilomterů. Silnější bratříček potřebuje napájet ještě o 0,2litru více. Zrychlení z 0 na 100 zabere Qorosu necelých deset vteřin, přesněji 9,7 sekundy. Slabší pohon pak zvládne stovku za 11,6 sekundy. Nejvyšší rychlost nebyla zatím ohlášena. Jak jsme již avizovali na začátku, zájemci o automobil z České republiky se oficální nabídky na trhu nedočkají. 

Speciály

Aktuality

Novinky

Představení