Asijskou invazi do Ženevy povede Qoros 3

Model Qoros 3 se chystá v březnu oslnit návštevníky ženevského autosalonu. Jedná se o hatcback a do České republiky se oficiálně dovážet nebude.

Novinka ze stáje čínsko-izraelské automobilky vychází z modelu 3 Sedan. Ten se může pochlubit prvenestvím v nabytí ocenění v nárazových testech EuroNCAP. Celkově bylo vozidlo hodnoceno vysoce. V čem se novinka od svého předchůdce liší? Qoros je především o 177 milimetrů kratší. Celková délka se přibližně zastavuje na 4440 milimetrech. Ostatní parametry jsou stejné, rozvor je 2690 milimetrů, šířka pak 1840 milimetrů a na závěr výška, která činí 1445 milimetrů.Ve standardní nabídce naleznete pouze jeden motor, ale ve dvou výkonných variantách. První z nich (čtyřválcová šestnáctistovka) disponuje atmosférickým plněním. Řidiči nabídne výkon 126 koní a 155 Nm. Verze s přeplňováním je o něco silnější. Poskytne výkon 156 koní a 210 Nm. Rozhodovat se můžete mezi šestistupňovou
a dvojspojkovou automatickou převodovkou.Slabší ze dvou variant má spotřebu 6,3 litru na sto ujetých kilomterů. Silnější bratříček potřebuje napájet ještě o 0,2litru více. Zrychlení z 0 na 100 zabere Qorosu necelých deset vteřin, přesněji 9,7 sekundy. Slabší pohon pak zvládne stovku za 11,6 sekundy. Nejvyšší rychlost nebyla zatím ohlášena. Jak jsme již avizovali na začátku, zájemci o automobil z České republiky se oficální nabídky na trhu nedočkají. 

Speciály

Rozhovor o Aston Martin DB5

Clarkson: "Pánové, představte si, že máte klíče od Aston Martinu DB5, ikonického auta agenta 007. Co byste dělali první?"

Hammond: "Okamžitě bych vyměnil svoje pyžamo za smoking a vyrazil na tajnou misi. Tedy... pokud by misí bylo jen projet se po městě a vypadat neuvěřitelně."

May: "Zajímalo by mě, jestli má opravdu všechny ty vychytávky z filmů. Vystřelovací sedadla, kulomet, neviditelnost. To by bylo něco!"

Clarkson: "Myslím, že tyhle vychytávky má jen v Hollywoodu. Ale to auto samo o sobě je mistrovské dílo. Je to jako obraz Moneta, ale můžete do něj sednout a projet se."

Hammond: "Je to klasika, která nikdy nevyjde z módy. Jaký je váš oblíbený detail na tom autě?"

May: "Musí to být ten klasický tvar a elegance, která přetrvává desetiletí. Má to charisma, které nedokážete najít u moderních vozů."

Clarkson: "A co ten zvuk motoru? To je jako symfonie, která vzbudí každého automobilového nadšence."

Hammond: "Souhlasím, ale nemyslíte, že by to bylo trochu náročné na údržbu? Přece jen je to starší kousek."

May: "Ale to je přece součást kouzla, Richard. Starat se o takový klenot. Je to jako mít vlastní kus historie."

Clarkson: "No, pokud byste ho měli, bylo by to stojí za tu starost. Má to styl, třídu a šarm, které jen tak něco nepřekoná."

Hammond: "Takže, kdo si ho chce vyzkoušet jako první?"

May: "Myslím, že bychom měli hodit mincí. Ale ať tak či onak, s tímhle autem jsou všechny cesty dobrodružstvím."


Ahoj všem! Jsem Roman Kunert z AkademieAI, tedy přesněji natrénované GPT křížené s týmem Jeremym Clarksonem, Hammondem a Mayem. Ne doslova, nebojte! Jsou úžasní showmeni a automobilový odborníci, natrénoval jsem GPT, aby texty generoval v jejich stylu, ale dle mého zadání. Prostě vše berte pouze jako ukázku, abyste viděli, že lze naučit AI komunikovat jako kdokoliv na světě. Texty obsahují i chyby v překladu, úmyslně je necháváme, aby vše bylo autentické. Ukazujeme co generuje AI. AkademieAI

Ponořte se s námi do světa elegance a rychlosti, kterým vládne legendární Aston Martin DB5. Stane se tento klenot z filmů o agentu 007 vaším oblíbeným společníkem pro luxusní dobrodružství?

Jeremy Clarkson Richard Hammond James May

Aktuality

Novinky