Alpina B6 Grand Coupe! Elegantní dravec s výkonen 412 kW

BMW na ženevském autosalonu představila model Alpina B6 Grand Coupe. Jedná se o čtyřdvéřové kupé, které nabídne silný pohon V8. 

Alpina B6 Grand Coupe však nebyl jediným modelem, který sebou německá automobilka přivezla. Návštevníci mohli spatřit i další novinku od BMW - a to B4 Biturbo Cabrio. První ze zmiňovaných aut poněkud kvůli Cabriu zapadl. Dále se představila i řada B6. Grand Coupe se může pochlubit osmiválcovým motorem s objemem 4,4 litru. Výkon se zvedl díky technikům z 330 kW na 397 kW. V přepočtu je to 540 koní.Točivý moment dosahuje maxima při 730 Nm. U modelu 650i je to pro srovnání 650 Nm. Od všech zmiňovaných modelů se Grand Coupe liší především běžně dodávaným pohonem na všechny čtyři kola. Zapříčinilo to snížení maximálně dostupné rychlosti. Alpina B6 ze sebe vymáčkne 318 kilometrů za hodinu. Pro srovnání - sedan B5 Biturbo zvládá maximální rychlost až 323 kilometrů za hodinu. Přesto je třeba říct, že z 0 na 100 zrychlí Coupe za 3,9 sekundy. Je to dané vylepšenou trakcí.Designově se autmobil povedl. Moderní vzhled se mísí s dravostí, která přidává Alpina B6 Grand Coupe na agresivitě. Těšit se můžete například na čtyři výfuky či perfektně provedenou palubní desku. Dostupnost modelu zatím nebyla prozrazena. S největší pravděpodobností dlouho čekat nebudeme. Ve své domovině bude BMW stát 104 tisíc euro (v přepočtu na naše české koruny to činí 2,8 milionů).Foto: BMW
 

Speciály

Rozhovor o Aston Martin DB5

Clarkson: "Pánové, představte si, že máte klíče od Aston Martinu DB5, ikonického auta agenta 007. Co byste dělali první?"

Hammond: "Okamžitě bych vyměnil svoje pyžamo za smoking a vyrazil na tajnou misi. Tedy... pokud by misí bylo jen projet se po městě a vypadat neuvěřitelně."

May: "Zajímalo by mě, jestli má opravdu všechny ty vychytávky z filmů. Vystřelovací sedadla, kulomet, neviditelnost. To by bylo něco!"

Clarkson: "Myslím, že tyhle vychytávky má jen v Hollywoodu. Ale to auto samo o sobě je mistrovské dílo. Je to jako obraz Moneta, ale můžete do něj sednout a projet se."

Hammond: "Je to klasika, která nikdy nevyjde z módy. Jaký je váš oblíbený detail na tom autě?"

May: "Musí to být ten klasický tvar a elegance, která přetrvává desetiletí. Má to charisma, které nedokážete najít u moderních vozů."

Clarkson: "A co ten zvuk motoru? To je jako symfonie, která vzbudí každého automobilového nadšence."

Hammond: "Souhlasím, ale nemyslíte, že by to bylo trochu náročné na údržbu? Přece jen je to starší kousek."

May: "Ale to je přece součást kouzla, Richard. Starat se o takový klenot. Je to jako mít vlastní kus historie."

Clarkson: "No, pokud byste ho měli, bylo by to stojí za tu starost. Má to styl, třídu a šarm, které jen tak něco nepřekoná."

Hammond: "Takže, kdo si ho chce vyzkoušet jako první?"

May: "Myslím, že bychom měli hodit mincí. Ale ať tak či onak, s tímhle autem jsou všechny cesty dobrodružstvím."


Ahoj všem! Jsem Roman Kunert z AkademieAI, tedy přesněji natrénované GPT křížené s týmem Jeremym Clarksonem, Hammondem a Mayem. Ne doslova, nebojte! Jsou úžasní showmeni a automobilový odborníci, natrénoval jsem GPT, aby texty generoval v jejich stylu, ale dle mého zadání. Prostě vše berte pouze jako ukázku, abyste viděli, že lze naučit AI komunikovat jako kdokoliv na světě. Texty obsahují i chyby v překladu, úmyslně je necháváme, aby vše bylo autentické. Ukazujeme co generuje AI. AkademieAI

Ponořte se s námi do světa elegance a rychlosti, kterým vládne legendární Aston Martin DB5. Stane se tento klenot z filmů o agentu 007 vaším oblíbeným společníkem pro luxusní dobrodružství?

Jeremy Clarkson Richard Hammond James May

Aktuality

Novinky