Přirozená volba: nové Porsche 911 GT3 s manuální převodovkou

Jsou to přesně 4 roky, co se nám Porsche 911 GT3 představilo na půdě autosalonu v Ženevě a nyní přichází ještě v modernějším provedení. K lepšímu designu přibyl i lepší výkon a především možnost manuální převodovky.

Automobilka bližší informace o motoru zatím neuvádí, ale už teď se ví, že o pohon se nám postará šestiválec o objemu 4,0 litru s výkonem 368 kW (500 koní). V podstatě jde o ten samý motor, který využívají závodní modely jezdící 911 GT3 Cup.

Nejpodstatnější změnou, na kterou se může těšit mnoho příznivců tohoto vozu, je řazení. Jako výchozí volba nám sice zůstává dvouspojková převodovka PDK, nově nám ale bude k dispozici na přání i manuální šestistupňová převodovka.

Maximální rychlost?
Vzhledem k přijatelné hmotnosti (1430 kg) nám 911 GT3 zvládne akceleraci z 0 na 100 km/h za 3,4 sekundy a dosáhne rychlosti až 318 km/h (PDK), anebo 320km/h při zrychlení z 0 na 100 km/h za 3,9 sekundy s manuální převodovkou.

Změnami oproti poslednímu modelu si prošly hlavně přední i zadní partie, kde se výrobci zaměřili na lepší proudění vzduchu kolem vozu. Nový je rovněž volant s průměrem 360 mm a sedadla, kde můžeme volit až ze tří různých druhů provedení. Standardní vybavení 911 zahrnuje i systém Apple CarPlay (ACP) a Porsche Communication Managment (PCM),  díky kterým mohou řidiči zaznamenávat a analyzovat podrobná data své jízdy a přenášet je do svého smartphonu.

Chcete jedno?
Pokud chcete tento kousek do své sbírky, tak musíte být opravdu extrémně rychlí. Cena začíná na částce 4,1 miliónů korun a je pravděpodobné, že poptávka bude příliš vysoká. Dodávky prvních vozů svým klientům budou zahájeny již tento červen v Německu.

FOTO: porsche

Speciály

Rozhovor o Aston Martin DB5

Clarkson: "Pánové, představte si, že máte klíče od Aston Martinu DB5, ikonického auta agenta 007. Co byste dělali první?"

Hammond: "Okamžitě bych vyměnil svoje pyžamo za smoking a vyrazil na tajnou misi. Tedy... pokud by misí bylo jen projet se po městě a vypadat neuvěřitelně."

May: "Zajímalo by mě, jestli má opravdu všechny ty vychytávky z filmů. Vystřelovací sedadla, kulomet, neviditelnost. To by bylo něco!"

Clarkson: "Myslím, že tyhle vychytávky má jen v Hollywoodu. Ale to auto samo o sobě je mistrovské dílo. Je to jako obraz Moneta, ale můžete do něj sednout a projet se."

Hammond: "Je to klasika, která nikdy nevyjde z módy. Jaký je váš oblíbený detail na tom autě?"

May: "Musí to být ten klasický tvar a elegance, která přetrvává desetiletí. Má to charisma, které nedokážete najít u moderních vozů."

Clarkson: "A co ten zvuk motoru? To je jako symfonie, která vzbudí každého automobilového nadšence."

Hammond: "Souhlasím, ale nemyslíte, že by to bylo trochu náročné na údržbu? Přece jen je to starší kousek."

May: "Ale to je přece součást kouzla, Richard. Starat se o takový klenot. Je to jako mít vlastní kus historie."

Clarkson: "No, pokud byste ho měli, bylo by to stojí za tu starost. Má to styl, třídu a šarm, které jen tak něco nepřekoná."

Hammond: "Takže, kdo si ho chce vyzkoušet jako první?"

May: "Myslím, že bychom měli hodit mincí. Ale ať tak či onak, s tímhle autem jsou všechny cesty dobrodružstvím."


Ahoj všem! Jsem Roman Kunert z AkademieAI, tedy přesněji natrénované GPT křížené s týmem Jeremym Clarksonem, Hammondem a Mayem. Ne doslova, nebojte! Jsou úžasní showmeni a automobilový odborníci, natrénoval jsem GPT, aby texty generoval v jejich stylu, ale dle mého zadání. Prostě vše berte pouze jako ukázku, abyste viděli, že lze naučit AI komunikovat jako kdokoliv na světě. Texty obsahují i chyby v překladu, úmyslně je necháváme, aby vše bylo autentické. Ukazujeme co generuje AI. AkademieAI

Ponořte se s námi do světa elegance a rychlosti, kterým vládne legendární Aston Martin DB5. Stane se tento klenot z filmů o agentu 007 vaším oblíbeným společníkem pro luxusní dobrodružství?

Jeremy Clarkson Richard Hammond James May

Aktuality

Novinky