Přirozená volba: nové Porsche 911 GT3 s manuální převodovkou

Jsou to přesně 4 roky, co se nám Porsche 911 GT3 představilo na půdě autosalonu v Ženevě a nyní přichází ještě v modernějším provedení. K lepšímu designu přibyl i lepší výkon a především možnost manuální převodovky.

Automobilka bližší informace o motoru zatím neuvádí, ale už teď se ví, že o pohon se nám postará šestiválec o objemu 4,0 litru s výkonem 368 kW (500 koní). V podstatě jde o ten samý motor, který využívají závodní modely jezdící 911 GT3 Cup.

Nejpodstatnější změnou, na kterou se může těšit mnoho příznivců tohoto vozu, je řazení. Jako výchozí volba nám sice zůstává dvouspojková převodovka PDK, nově nám ale bude k dispozici na přání i manuální šestistupňová převodovka.

Maximální rychlost?
Vzhledem k přijatelné hmotnosti (1430 kg) nám 911 GT3 zvládne akceleraci z 0 na 100 km/h za 3,4 sekundy a dosáhne rychlosti až 318 km/h (PDK), anebo 320km/h při zrychlení z 0 na 100 km/h za 3,9 sekundy s manuální převodovkou.

Změnami oproti poslednímu modelu si prošly hlavně přední i zadní partie, kde se výrobci zaměřili na lepší proudění vzduchu kolem vozu. Nový je rovněž volant s průměrem 360 mm a sedadla, kde můžeme volit až ze tří různých druhů provedení. Standardní vybavení 911 zahrnuje i systém Apple CarPlay (ACP) a Porsche Communication Managment (PCM),  díky kterým mohou řidiči zaznamenávat a analyzovat podrobná data své jízdy a přenášet je do svého smartphonu.

Chcete jedno?
Pokud chcete tento kousek do své sbírky, tak musíte být opravdu extrémně rychlí. Cena začíná na částce 4,1 miliónů korun a je pravděpodobné, že poptávka bude příliš vysoká. Dodávky prvních vozů svým klientům budou zahájeny již tento červen v Německu.

FOTO: porsche

Speciály

Aktuality

Novinky

Představení