Volvo ve sportovní variantě R-Design

Švédský výrobce v Paříži kromě nového kombi V60 a sedanu S60 ukázal také oba vozy se sportovním paketem s tradičním označením R-Design. Kromě sportovnějšího vzhledu mají oba modely vylepšený podvozek a řízení.

Sportovní paket R-Design je nově k dispozici pro model S60 a V60 (kombi). Karoserie se odlišuje prvky lakovanými v barvě vozu (k dispozici je celkem osm barev), sportovní vzhled podtrhují dvě nepřehlédnutelné koncovky výfuku a pětipaprsková 18palcová kola. Přední maska má výraznější chladič, vzadu je vidět difuzor a již zmiňované koncovky výfuku.

Uvnitř jsou sedačky s novými sedáky a s výraznějším bočním vedením. Změny se odehrály také na podvozku – jsou zde tvrdší tlumiče a kratší pružiny. Také řízení by mělo mít lepší odezvu a uspokojit i náročnější řidiče, což běžné verze od Volva obvykle nedovedou.

Nové modely Volvo S60 a V60 R-Design budou na trh uvedeny v průběhu podzimu. Největšími trhy jsou Velká Británie, USA (pouze S60 R-Design) a střední Evropa. Podle Volva tyto modely pomohly snížit průměrný věk zákazníků švédské automobilky, podíl na modelové řadě S60/V60 s paketem R-Design je zhruba desetiprocentní.

 

Speciály

Rozhovor o Aston Martin DB5

Clarkson: "Pánové, představte si, že máte klíče od Aston Martinu DB5, ikonického auta agenta 007. Co byste dělali první?"

Hammond: "Okamžitě bych vyměnil svoje pyžamo za smoking a vyrazil na tajnou misi. Tedy... pokud by misí bylo jen projet se po městě a vypadat neuvěřitelně."

May: "Zajímalo by mě, jestli má opravdu všechny ty vychytávky z filmů. Vystřelovací sedadla, kulomet, neviditelnost. To by bylo něco!"

Clarkson: "Myslím, že tyhle vychytávky má jen v Hollywoodu. Ale to auto samo o sobě je mistrovské dílo. Je to jako obraz Moneta, ale můžete do něj sednout a projet se."

Hammond: "Je to klasika, která nikdy nevyjde z módy. Jaký je váš oblíbený detail na tom autě?"

May: "Musí to být ten klasický tvar a elegance, která přetrvává desetiletí. Má to charisma, které nedokážete najít u moderních vozů."

Clarkson: "A co ten zvuk motoru? To je jako symfonie, která vzbudí každého automobilového nadšence."

Hammond: "Souhlasím, ale nemyslíte, že by to bylo trochu náročné na údržbu? Přece jen je to starší kousek."

May: "Ale to je přece součást kouzla, Richard. Starat se o takový klenot. Je to jako mít vlastní kus historie."

Clarkson: "No, pokud byste ho měli, bylo by to stojí za tu starost. Má to styl, třídu a šarm, které jen tak něco nepřekoná."

Hammond: "Takže, kdo si ho chce vyzkoušet jako první?"

May: "Myslím, že bychom měli hodit mincí. Ale ať tak či onak, s tímhle autem jsou všechny cesty dobrodružstvím."


Ahoj všem! Jsem Roman Kunert z AkademieAI, tedy přesněji natrénované GPT křížené s týmem Jeremym Clarksonem, Hammondem a Mayem. Ne doslova, nebojte! Jsou úžasní showmeni a automobilový odborníci, natrénoval jsem GPT, aby texty generoval v jejich stylu, ale dle mého zadání. Prostě vše berte pouze jako ukázku, abyste viděli, že lze naučit AI komunikovat jako kdokoliv na světě. Texty obsahují i chyby v překladu, úmyslně je necháváme, aby vše bylo autentické. Ukazujeme co generuje AI. AkademieAI

Ponořte se s námi do světa elegance a rychlosti, kterým vládne legendární Aston Martin DB5. Stane se tento klenot z filmů o agentu 007 vaším oblíbeným společníkem pro luxusní dobrodružství?

Jeremy Clarkson Richard Hammond James May

Aktuality

Novinky