Volkswagen T-Roc. Budou takhle vypadat SUV?

Německá automobilka předvedla nový koncept, který má odnímatelnou střechu. Též by se mohlo jednat o budoucí vzhled VW SUV. Neoficiální zdroje uvádějí, že by se novinka mohla dostat na trh v roce 2017. 

Volkswagen T-Roc je vybudován na platformě MQB. Už teď můžeme mluvit o funkčním konceptu. Ten je poháněn dvoulitrovým motorem TDI, který poskytuje výkon 135  kW (184 k). Rozměry vozidla jsou následovné. Na šířku počítejte s hodnotou 1831 milimetrů, na výšku má vůz  1501 milimetrů a na délku pak 4179 milimetrů. Pokud Vás zajímá rozvor náprav, očekvejte 2595 milimetrů. Pohon na všechny čtyři kola je prováděn pomocí mezinápravové spojky Haldex (pátá generace).Designově se automobil vyšvihl. Mezi nejzajímavější prvky patří rozhodně přední část. Ta obsahuje výrazné mlhovky, jenž disponují diody a světly pro manévrování v terénu. Elegentní je i maska chladiče. Světlomety jsou chytře spojeny linkou, jenž přispivá ke vkusu celého vozidla. O celkový vzhled se postaral tým, který korigovali Walter de Silva a Klauss Bischoff.

Mezi přednosti T-Roc patří odnímatelná střecha. Je rozdělena na dvě části, právě tu prostřední lze odendat a složit do kufru. Koncept je dvoudvéřový, kola jsou pak devatenáctipalcová. Pneumatiky mají rozměry 245 na 45. V kabině se nachází k přístrojové desce připoutaný tablet (vyjímatelný). Pomocí něj můžete ovládat jak zábavu, tak i informace. K dispozici je i obrazovka, na které se zobrazují například zprávy ohledně rychloměru či otáčkoměru.Foto: VW


 

Speciály

Aktuality

Novinky

Představení