Volkswagen T-Roc. Budou takhle vypadat SUV?

Německá automobilka předvedla nový koncept, který má odnímatelnou střechu. Též by se mohlo jednat o budoucí vzhled VW SUV. Neoficiální zdroje uvádějí, že by se novinka mohla dostat na trh v roce 2017. 

Volkswagen T-Roc je vybudován na platformě MQB. Už teď můžeme mluvit o funkčním konceptu. Ten je poháněn dvoulitrovým motorem TDI, který poskytuje výkon 135  kW (184 k). Rozměry vozidla jsou následovné. Na šířku počítejte s hodnotou 1831 milimetrů, na výšku má vůz  1501 milimetrů a na délku pak 4179 milimetrů. Pokud Vás zajímá rozvor náprav, očekvejte 2595 milimetrů. Pohon na všechny čtyři kola je prováděn pomocí mezinápravové spojky Haldex (pátá generace).Designově se automobil vyšvihl. Mezi nejzajímavější prvky patří rozhodně přední část. Ta obsahuje výrazné mlhovky, jenž disponují diody a světly pro manévrování v terénu. Elegentní je i maska chladiče. Světlomety jsou chytře spojeny linkou, jenž přispivá ke vkusu celého vozidla. O celkový vzhled se postaral tým, který korigovali Walter de Silva a Klauss Bischoff.

Mezi přednosti T-Roc patří odnímatelná střecha. Je rozdělena na dvě části, právě tu prostřední lze odendat a složit do kufru. Koncept je dvoudvéřový, kola jsou pak devatenáctipalcová. Pneumatiky mají rozměry 245 na 45. V kabině se nachází k přístrojové desce připoutaný tablet (vyjímatelný). Pomocí něj můžete ovládat jak zábavu, tak i informace. K dispozici je i obrazovka, na které se zobrazují například zprávy ohledně rychloměru či otáčkoměru.Foto: VW


 

Speciály

Rozhovor o Aston Martin DB5

Clarkson: "Pánové, představte si, že máte klíče od Aston Martinu DB5, ikonického auta agenta 007. Co byste dělali první?"

Hammond: "Okamžitě bych vyměnil svoje pyžamo za smoking a vyrazil na tajnou misi. Tedy... pokud by misí bylo jen projet se po městě a vypadat neuvěřitelně."

May: "Zajímalo by mě, jestli má opravdu všechny ty vychytávky z filmů. Vystřelovací sedadla, kulomet, neviditelnost. To by bylo něco!"

Clarkson: "Myslím, že tyhle vychytávky má jen v Hollywoodu. Ale to auto samo o sobě je mistrovské dílo. Je to jako obraz Moneta, ale můžete do něj sednout a projet se."

Hammond: "Je to klasika, která nikdy nevyjde z módy. Jaký je váš oblíbený detail na tom autě?"

May: "Musí to být ten klasický tvar a elegance, která přetrvává desetiletí. Má to charisma, které nedokážete najít u moderních vozů."

Clarkson: "A co ten zvuk motoru? To je jako symfonie, která vzbudí každého automobilového nadšence."

Hammond: "Souhlasím, ale nemyslíte, že by to bylo trochu náročné na údržbu? Přece jen je to starší kousek."

May: "Ale to je přece součást kouzla, Richard. Starat se o takový klenot. Je to jako mít vlastní kus historie."

Clarkson: "No, pokud byste ho měli, bylo by to stojí za tu starost. Má to styl, třídu a šarm, které jen tak něco nepřekoná."

Hammond: "Takže, kdo si ho chce vyzkoušet jako první?"

May: "Myslím, že bychom měli hodit mincí. Ale ať tak či onak, s tímhle autem jsou všechny cesty dobrodružstvím."


Ahoj všem! Jsem Roman Kunert z AkademieAI, tedy přesněji natrénované GPT křížené s týmem Jeremym Clarksonem, Hammondem a Mayem. Ne doslova, nebojte! Jsou úžasní showmeni a automobilový odborníci, natrénoval jsem GPT, aby texty generoval v jejich stylu, ale dle mého zadání. Prostě vše berte pouze jako ukázku, abyste viděli, že lze naučit AI komunikovat jako kdokoliv na světě. Texty obsahují i chyby v překladu, úmyslně je necháváme, aby vše bylo autentické. Ukazujeme co generuje AI. AkademieAI

Ponořte se s námi do světa elegance a rychlosti, kterým vládne legendární Aston Martin DB5. Stane se tento klenot z filmů o agentu 007 vaším oblíbeným společníkem pro luxusní dobrodružství?

Jeremy Clarkson Richard Hammond James May

Aktuality

Novinky