Volkswagen Polo 2014 nabídne čtyři motorizace

Německá automobilka se rozhodla pro facelift svého modelu Polo. Premiéra je naplánovaná až na autosalón v Ženevě. Ceny jsou již známy a jsou vyšší než u konkurenčních modelů.

Přestože avizovaná premiéra má proběhnout až ve Švýcarsku na světoznámém autosalonu, předprodej byl zahájen již v únoru. První vozidla však ke klientům dorazí až v dubnu či květnu. Datum pro prodej sportovního modelu GTI není známo. Zákazníci se mohou těšit na čtyři motorizace, přitom je diesel jediným motorem, který si můžete zakoupit. Tříválec (44 kW, 60 koní) nebude v českých luzích a hájích k dispozici. Jinou variantou je stejný motor, ale o 10 kW výkonnější.Jak jsme již zmiňovali v úvodu, ceny oproti ostatním nabízeným vozidlům ve stejné kategorii, jsou vyšší. Musíme ale zmínit, že standardní výbava je bohatší než u konkurence. Pokud si pořídíte model s motorem 1.0 MPI, 55kW a 75 k, ceny začínají přibližně na 290 000 korun. Ve výbavě naleznete klimatizaci, palubní počítač, nastavitelný kožený volant, dotykový displej s CD mechanikou, opěrku, nastavitelná přední sedadla a elektricky stahovatelné okna. Což je na cenu přece jen dobré.Volkswagen Polo 2014 s motorem 1.2 TSI, 66 kW a 90 k, pořídíte za 310 000 korun. Vybrat si lze i dieselový motor 1.4 TDI, 55 kW a 75 k, ten Vás pak přijde na 356 000 korun. Pro nadšence silných motorů je připraven benzínový 1.2 TSI, 81 kW a 110 k. Ten je už zařazen do druhého stupně Highline. Počítejte s cenou 358 000 korun.

Speciály

Rozhovor o Aston Martin DB5

Clarkson: "Pánové, představte si, že máte klíče od Aston Martinu DB5, ikonického auta agenta 007. Co byste dělali první?"

Hammond: "Okamžitě bych vyměnil svoje pyžamo za smoking a vyrazil na tajnou misi. Tedy... pokud by misí bylo jen projet se po městě a vypadat neuvěřitelně."

May: "Zajímalo by mě, jestli má opravdu všechny ty vychytávky z filmů. Vystřelovací sedadla, kulomet, neviditelnost. To by bylo něco!"

Clarkson: "Myslím, že tyhle vychytávky má jen v Hollywoodu. Ale to auto samo o sobě je mistrovské dílo. Je to jako obraz Moneta, ale můžete do něj sednout a projet se."

Hammond: "Je to klasika, která nikdy nevyjde z módy. Jaký je váš oblíbený detail na tom autě?"

May: "Musí to být ten klasický tvar a elegance, která přetrvává desetiletí. Má to charisma, které nedokážete najít u moderních vozů."

Clarkson: "A co ten zvuk motoru? To je jako symfonie, která vzbudí každého automobilového nadšence."

Hammond: "Souhlasím, ale nemyslíte, že by to bylo trochu náročné na údržbu? Přece jen je to starší kousek."

May: "Ale to je přece součást kouzla, Richard. Starat se o takový klenot. Je to jako mít vlastní kus historie."

Clarkson: "No, pokud byste ho měli, bylo by to stojí za tu starost. Má to styl, třídu a šarm, které jen tak něco nepřekoná."

Hammond: "Takže, kdo si ho chce vyzkoušet jako první?"

May: "Myslím, že bychom měli hodit mincí. Ale ať tak či onak, s tímhle autem jsou všechny cesty dobrodružstvím."


Ahoj všem! Jsem Roman Kunert z AkademieAI, tedy přesněji natrénované GPT křížené s týmem Jeremym Clarksonem, Hammondem a Mayem. Ne doslova, nebojte! Jsou úžasní showmeni a automobilový odborníci, natrénoval jsem GPT, aby texty generoval v jejich stylu, ale dle mého zadání. Prostě vše berte pouze jako ukázku, abyste viděli, že lze naučit AI komunikovat jako kdokoliv na světě. Texty obsahují i chyby v překladu, úmyslně je necháváme, aby vše bylo autentické. Ukazujeme co generuje AI. AkademieAI

Ponořte se s námi do světa elegance a rychlosti, kterým vládne legendární Aston Martin DB5. Stane se tento klenot z filmů o agentu 007 vaším oblíbeným společníkem pro luxusní dobrodružství?

Jeremy Clarkson Richard Hammond James May

Aktuality

Novinky