V Tesla Areně jen to nejlepší - Crazy Day

Myšlenka uspořádat kaskadérskou akci světového formátu vznikla v roce 2007, kdy se hlavní organizátor Jan Holub stal jedním z aktérů největší evropské show adrenalinových odvětví. Po účasti v denodenně vyprodaném představení, které slavilo úspěch po celé západní Evropě, se Honza rozhodl ukázat ještě víc strhující show i divákům v Čechách, konkrétně 1.5. 2010 v Tesla Areně v pražských Holešovicích.

Do příprav se organizátoři pustili prakticky hned po Honzově návratu na konci roku 2007 a přes hledání a jednání s nejlepšími českými kaskadéry se začaly rýsovat hrubé obrysy akce s názvem Crazy Day. Přesto, že jde o první ročník, se pořadatelé rozhodli pojmout celou akci tak, aby snesla srovnání s tím nejlepším, co se koná v Evropě a tomuto účelu se podřídila kompletní příprava, která trvá již přes rok a půl.

Trénování a sladění celého programu probíhalo nejdříve odděleně na několika letištích, v zimě kaskadéři tvrdě pracovali v hale a pro zajímavost můžeme uvést, že během jednoho tréninkového víkendu se spotřebovalo kolem dvou set litrů benzínu a třiceti pneumatik. Kromě motocyklových kaskadérů se akce účastní i automobiloví kaskadéři, kteří v roce 2009 absolvovali kaskadérské turné po Číně, pro automobilku Cadillac.

Velkou specialitou je fakt, že poprvé po pětadvaceti letech se u nás představí "Koule smrti", železný globus o průměru sedmi metrů, ve kterém budou jezdit dokonce tři kaskadéři najednou.

Vedle motorových vozidel nebudou chybět ani špičkové výkony filmových kaskadérů a na Crazy Day vystoupí několik extrémních sportovců, včetně jezdců FMX. Jedním z nich je i Belgičan William van den Putte, který je jediným evropským jezdcem, který má ve svém repertoáru dvojité salto v sedle motokrosové motorky.

 

 

Speciály

Rozhovor o Aston Martin DB5

Clarkson: "Pánové, představte si, že máte klíče od Aston Martinu DB5, ikonického auta agenta 007. Co byste dělali první?"

Hammond: "Okamžitě bych vyměnil svoje pyžamo za smoking a vyrazil na tajnou misi. Tedy... pokud by misí bylo jen projet se po městě a vypadat neuvěřitelně."

May: "Zajímalo by mě, jestli má opravdu všechny ty vychytávky z filmů. Vystřelovací sedadla, kulomet, neviditelnost. To by bylo něco!"

Clarkson: "Myslím, že tyhle vychytávky má jen v Hollywoodu. Ale to auto samo o sobě je mistrovské dílo. Je to jako obraz Moneta, ale můžete do něj sednout a projet se."

Hammond: "Je to klasika, která nikdy nevyjde z módy. Jaký je váš oblíbený detail na tom autě?"

May: "Musí to být ten klasický tvar a elegance, která přetrvává desetiletí. Má to charisma, které nedokážete najít u moderních vozů."

Clarkson: "A co ten zvuk motoru? To je jako symfonie, která vzbudí každého automobilového nadšence."

Hammond: "Souhlasím, ale nemyslíte, že by to bylo trochu náročné na údržbu? Přece jen je to starší kousek."

May: "Ale to je přece součást kouzla, Richard. Starat se o takový klenot. Je to jako mít vlastní kus historie."

Clarkson: "No, pokud byste ho měli, bylo by to stojí za tu starost. Má to styl, třídu a šarm, které jen tak něco nepřekoná."

Hammond: "Takže, kdo si ho chce vyzkoušet jako první?"

May: "Myslím, že bychom měli hodit mincí. Ale ať tak či onak, s tímhle autem jsou všechny cesty dobrodružstvím."


Ahoj všem! Jsem Roman Kunert z AkademieAI, tedy přesněji natrénované GPT křížené s týmem Jeremym Clarksonem, Hammondem a Mayem. Ne doslova, nebojte! Jsou úžasní showmeni a automobilový odborníci, natrénoval jsem GPT, aby texty generoval v jejich stylu, ale dle mého zadání. Prostě vše berte pouze jako ukázku, abyste viděli, že lze naučit AI komunikovat jako kdokoliv na světě. Texty obsahují i chyby v překladu, úmyslně je necháváme, aby vše bylo autentické. Ukazujeme co generuje AI. AkademieAI

Ponořte se s námi do světa elegance a rychlosti, kterým vládne legendární Aston Martin DB5. Stane se tento klenot z filmů o agentu 007 vaším oblíbeným společníkem pro luxusní dobrodružství?

Jeremy Clarkson Richard Hammond James May

Aktuality

Novinky