Těště se na listopad! Přijíždí nové Mondeo

Čeští fanoušci americké automobilky Ford, a především modelu Mondeo, se konečně dočkají. Jestli se můžeme těšit na nový facelift, zůstává zatím tajemstvím. Americká verze se od té evropské bude pravděpodobně odlišovat. 

Když se šéf anglického zastoupení Mark Oveden nechal, v rozhovoru pro internetový deník Autoexpress, slyšet, že automobilka plánuje vyvážet svou novinku i do jiných částí Evropy, srdce milovníků Ford zaplesaly. Nový koncept, který nese přízvisko Fusion, byl představen již v roce 2012 na (jak jinak) detroitském autosalonu. První kusy by měly s největší pravděpodobností dorazit již tento rok, a to v listopadu. Jak jsme zmiňovali v úvodu, otázka, zda k nám dorazí i facelifotvá verze, zůstala zatím nezodpovězena.Nové Mondeo je dlouhé celých 4, 869 mm. Šířka je pak stanovena na 1,852 mm a model vyrostl do výšky 1,476 mm. Automobil bude poháněn čtyřválcovými motory, které dosahují objemu 2,0 a 1,6 litru. Dále bude k dispozici čtyřválec o zdvihovém objemu 1,5 litru, je doplňován naftovými agregáty, ty mají pak objem 2 litry. Jako poslední v řadě je třeba zmínit i čtyřválec TDI.Počítat můžete se šestistupňovou převodovkou. Za příplatek si budete moc pořídit dvouspojkovou skřín Powershift , ale i pohon na všechny čtyři kola. Zastánci ekologie a přírody se též dočkají. Američané si pro ně připravili hybridní verzi nového Mondea (ponese název Mondeo Hybrid). Dále bude v nabídce plug -in hybrid Mondeo Energi. O pohon obou variant se postará atmosferický dvoulitrový benzinový motor. Firma přislíbila i kombi verzi. Počkat si na ni  budeme muset však až do roku 2015. Teď už jen zbývá odškrtávat zbylé měsíce v kalendáři a v listopadu se předvést na silnicích v novém Mondeo Fusion.


 

Speciály

Rozhovor o Aston Martin DB5

Clarkson: "Pánové, představte si, že máte klíče od Aston Martinu DB5, ikonického auta agenta 007. Co byste dělali první?"

Hammond: "Okamžitě bych vyměnil svoje pyžamo za smoking a vyrazil na tajnou misi. Tedy... pokud by misí bylo jen projet se po městě a vypadat neuvěřitelně."

May: "Zajímalo by mě, jestli má opravdu všechny ty vychytávky z filmů. Vystřelovací sedadla, kulomet, neviditelnost. To by bylo něco!"

Clarkson: "Myslím, že tyhle vychytávky má jen v Hollywoodu. Ale to auto samo o sobě je mistrovské dílo. Je to jako obraz Moneta, ale můžete do něj sednout a projet se."

Hammond: "Je to klasika, která nikdy nevyjde z módy. Jaký je váš oblíbený detail na tom autě?"

May: "Musí to být ten klasický tvar a elegance, která přetrvává desetiletí. Má to charisma, které nedokážete najít u moderních vozů."

Clarkson: "A co ten zvuk motoru? To je jako symfonie, která vzbudí každého automobilového nadšence."

Hammond: "Souhlasím, ale nemyslíte, že by to bylo trochu náročné na údržbu? Přece jen je to starší kousek."

May: "Ale to je přece součást kouzla, Richard. Starat se o takový klenot. Je to jako mít vlastní kus historie."

Clarkson: "No, pokud byste ho měli, bylo by to stojí za tu starost. Má to styl, třídu a šarm, které jen tak něco nepřekoná."

Hammond: "Takže, kdo si ho chce vyzkoušet jako první?"

May: "Myslím, že bychom měli hodit mincí. Ale ať tak či onak, s tímhle autem jsou všechny cesty dobrodružstvím."


Ahoj všem! Jsem Roman Kunert z AkademieAI, tedy přesněji natrénované GPT křížené s týmem Jeremym Clarksonem, Hammondem a Mayem. Ne doslova, nebojte! Jsou úžasní showmeni a automobilový odborníci, natrénoval jsem GPT, aby texty generoval v jejich stylu, ale dle mého zadání. Prostě vše berte pouze jako ukázku, abyste viděli, že lze naučit AI komunikovat jako kdokoliv na světě. Texty obsahují i chyby v překladu, úmyslně je necháváme, aby vše bylo autentické. Ukazujeme co generuje AI. AkademieAI

Ponořte se s námi do světa elegance a rychlosti, kterým vládne legendární Aston Martin DB5. Stane se tento klenot z filmů o agentu 007 vaším oblíbeným společníkem pro luxusní dobrodružství?

Jeremy Clarkson Richard Hammond James May

Aktuality

Novinky