Právě se nacházíte:

Sportovní kupé Audi R8

Audi R8 je posuzováno jako nenáročné auto, které zvládne i méně zkušený řidič. Přesto se stal rivalem supersportovních vozů. Díky společnosti AVANTI CARS se naší redakci naskytla příležitost užít si báječný pocit ze svezení v tomto sporťáku s kruhy ve znaku.

Karoserie je konstruována jako prostorový hliníkový rám ASF (Audi Space Frame), na něž jsou připevněny povrchové díly karoserie převážně z hliníku resp. z hořčíku. Podlouhlé díly tvořící tuhý kokpit jsou převážně uzavřené protahované profily, které mají v několika případech až osmikomorový průřez.
Veškeré spojlery jsou z karbonu. Na první pohled zaujmou také devatenácti palcová kola PPI MAG9. Ta obouvají pneumatiky Michelin Pilot Sport Cup o velikosti 235/35 vepředu a 305/30 vzadu.


Soustava pracuje se značným objemem chladící kapaliny, která je vedena dopředu středovým tunelem do trojice vzájemně propojených výměníků voda-vzduch umístěných po stranách a uprostřed přídě. Za dveřmi jsou otvory, které přivádějí vzduch do motorového prostoru a k chladičům oleje.


V interiéru R8 je perfektně provedena otevřená kulisa ručně řazené šestistupňové převodovky, která má zpátečku v kulise, umístěnou na neobvyklém místě. Uvnitř se nachází přístrojová deska se značně skloněnou středovou konzolou a pro kupé této značky typická nízká boční okna.


Ideální vyvážení vozu díky mohutnému osmiválci uloženému uprostřed poskytuje nevídanou kontrolu nad vlastní jízdou. Z nuly na stovku dokáže R8 sprintovat za 4,4 sekundy. Maximální rychlost vozu dosahuje 305 Km/h.

Není nemožné tento vůz sehnat i v ČR. V autobazaru AVANTICARS je tento model, s rokem výroby 2009, dostupný za necelých 1.700 000 Kč.
 

Speciály

Aktuality

Novinky

Představení