Škoda odkryla nové kupé Vision C!

Škoda ve čtvrtek 27.2. 2014 poprvé ukázala světu svůj zbrusu nový koncept Vision C. Jedná se o pětidvéřové vozidlo, které klade důraz i na luxusní stránku.

Koncept pětidvéřového kupé představila Škodovka poprvé v historii svého působení. Samotná automobilka se nechala slyšet, že se jedná o revoluční zlom ve vývoji budoucích modelů. Důraz se bude klást na dynamičnost, agresivní vzhled a expresivnost. Předseda představenstva, Winfried Vahland, mladoboleslavské společnosti komentuje koncept jako skvělou designerskou a vývojářskou práci.Nejsilnějším vzhledovým prvkem jsou rozhodně aerodynamicky působící ostré linie. Mezi další výrazné jednotky lze zařadit mírně se svažující "zadek" (podobný styl nalezneme u automobilů Audi Sportback či VW Passat CC). Zůstávají však i klasické jevy, jak jsme u Škodovek zvyklý. Zadní dveře obsahují výběžek karoserie, který se zvedá do okénka (známe již z dob Fabie).Zavazadlový prostor zůstává příjemně obsáhlý a prakticky navržený. Páte dveře se otevírají i s oknem (liftback). Zpozorovat lze i prolisy na kapotě (též i na bocích karoserie) a kompletně inovovaný design světel. Novinka se představí na ženeveském autosalonu. Pod kapotou si přiveze turbomotor 1.4 TSI, který bude krmit vůz výkonem 81 kW.Foto: Škoda

Speciály

Rozhovor o Aston Martin DB5

Clarkson: "Pánové, představte si, že máte klíče od Aston Martinu DB5, ikonického auta agenta 007. Co byste dělali první?"

Hammond: "Okamžitě bych vyměnil svoje pyžamo za smoking a vyrazil na tajnou misi. Tedy... pokud by misí bylo jen projet se po městě a vypadat neuvěřitelně."

May: "Zajímalo by mě, jestli má opravdu všechny ty vychytávky z filmů. Vystřelovací sedadla, kulomet, neviditelnost. To by bylo něco!"

Clarkson: "Myslím, že tyhle vychytávky má jen v Hollywoodu. Ale to auto samo o sobě je mistrovské dílo. Je to jako obraz Moneta, ale můžete do něj sednout a projet se."

Hammond: "Je to klasika, která nikdy nevyjde z módy. Jaký je váš oblíbený detail na tom autě?"

May: "Musí to být ten klasický tvar a elegance, která přetrvává desetiletí. Má to charisma, které nedokážete najít u moderních vozů."

Clarkson: "A co ten zvuk motoru? To je jako symfonie, která vzbudí každého automobilového nadšence."

Hammond: "Souhlasím, ale nemyslíte, že by to bylo trochu náročné na údržbu? Přece jen je to starší kousek."

May: "Ale to je přece součást kouzla, Richard. Starat se o takový klenot. Je to jako mít vlastní kus historie."

Clarkson: "No, pokud byste ho měli, bylo by to stojí za tu starost. Má to styl, třídu a šarm, které jen tak něco nepřekoná."

Hammond: "Takže, kdo si ho chce vyzkoušet jako první?"

May: "Myslím, že bychom měli hodit mincí. Ale ať tak či onak, s tímhle autem jsou všechny cesty dobrodružstvím."


Ahoj všem! Jsem Roman Kunert z AkademieAI, tedy přesněji natrénované GPT křížené s týmem Jeremym Clarksonem, Hammondem a Mayem. Ne doslova, nebojte! Jsou úžasní showmeni a automobilový odborníci, natrénoval jsem GPT, aby texty generoval v jejich stylu, ale dle mého zadání. Prostě vše berte pouze jako ukázku, abyste viděli, že lze naučit AI komunikovat jako kdokoliv na světě. Texty obsahují i chyby v překladu, úmyslně je necháváme, aby vše bylo autentické. Ukazujeme co generuje AI. AkademieAI

Ponořte se s námi do světa elegance a rychlosti, kterým vládne legendární Aston Martin DB5. Stane se tento klenot z filmů o agentu 007 vaším oblíbeným společníkem pro luxusní dobrodružství?

Jeremy Clarkson Richard Hammond James May

Aktuality

Novinky