Rolls Royce Wraith jede v luxusu a výkonu

Automobilka Rolls Royce představila svůj nejvýkonnější model. Jedná se o elegantní Rolls Royce Wraith, dvoudveřové kupé, které v rámci britské automobilky trhá rekordy. S výkonem 465 kW si vůz získal světovou pozornost milovníků přepychových aut.

Technické údaje

Rolls Royce Wraith vychází ze staršího modelu Ghost. Dvoudveřové luxusní GT má menší rozměry, než jeho předchůdce. Vůz na délku měří 5.629. milimetrů, to je o 130 milimetrů méně než má Ghost. Rozvor se zmenšil o 183 mm. Šírka zůstává prakticky stejná. Pokud bychom se zajímali o výšku vozu, ta činí 1.507 milimetrů. Další změny oproti Ghostu se týkají zadní nápravy. Ta se rozšířila o celých 24 mm. Těžiště se posunulo o 5 cm blíže k vozovce, to je především dané díky nižší stavbě vozidla.Vůz je poháněn dvanáctiválcovým motorem. Model Wraith není žádný drobeček, na silnici si ho rozhodně všimnete. Nicméně pohotovostní hmotnost 2.360 kilogramů je vzhledem k rozměrům auta zcela v pořádku. Prostor, kde můžete uložit svá zavazadla, má objem 470 litrů. Do vozidla se vejdou čtyři dospělé osoby. Pátý člen Vaší rodiny by už však musel jet tramvají - a to kvůli masivnímu středovému tunelu.

Výkon, který Vás nezklame

Dvanáctiválcový motor je dopovaný dvojicí turbodmycgadel. Při objemu 6,6 litru dokáže podat maximální výkon 465 kW. O transfer síly se postará osmistupňový automat s hydrodynamický měničem od ZF. Zrychlení z 0 na 100 km/h dosáhne Wraith za pouhých 4,6 sekund. Maximální rychlost je 250km/h. Wraith není žádný slaboch. Do zadních kol pumpuje nádherných 800 N.m. Zatímco přední náprava využívá dvojité lichoběžníky, vzadu najdeme nápravu víceprvkovou. Vozidlo klade důraz na sportovnější charakter jízdy, než to bylo u jeho předchůdce.


 
Technika, co není za zenitem

Model Wraith se může pochlubit moderní elektronikou. Převodovka je spojena s GPS pomocí sytému SAT. Díky ní se řidič může v klidu připravit na neobvyklé situace na silnici. Systém reaguje i na styl jízdy. Pokud vyžadujete sportovnější zážitek, bez problému Vám vyhoví. Chcete klidnou projíždku? Není problém. K výbavě je přiřazen systém nouzového brzdění iBrake 6, adaptivní tempomat, nouzové volání, které samočinně oznamuje nehodu. Samozřejmostí je rozpoznávání chodců infračervenou kamerou a automatické přepínání dálkových světel.Posádka auta může využít audiosystém o výkonu 1300 wattů. A to není málo. Vaše oblíbené písničky budou znít jinak. Osmnáct reproduktorů udělají z Vašeho řízení opravdovou jízdu. Hudební soubory lze nahrát z USB a Bluettoth na interní disk s kapacitou 20, 5 GB. Cena vozidla se bude pohybovat okolo 7 miliónů. Prodej by měl začít koncem roku.

Speciály

Aktuality

Novinky

Představení