Renault Twingo pro rok 2014 má motor vzadu!

Renault se vydá do Švýcarska s novým modelem Twinga. Ženevu se pokusí pobláznit přesunem motoru do zadní části vozidla. Vychází z dnes již legendárního R5 Turba.

Základním stavebním kamenem pro nový Renault Twingo byla smlouva, kterou podepsali francouzští vyvojáří s firmou Daimler. Vozidlo klade důraz na hravost, čilost, a hlavně též na minimalistické vnější pojetí. Rozměry a celkový koncept  vychází z tradičního vzhledu předchůdců. Přesně tak, jak jsme u Twinga zvyklý. Největším novinkou je pak přesun motoru do zadní části vozidla. Díky tomuto kroku došlo k uvolnění přední nápravy.

Vzhled Twinga je živý. Přední maska je tvořena současným designem francouzské automobilky. Naleznete zde logo firmy na černém pozadí. Ke světlometům, u kterých došlo k rozšíření, jsou přidány dvě LED svítidla. Ty jsou určeny pro denní používání. Zadní část Twinga zcela jistě nachází inspiraci u svého staršího bratra. Naleznete zde klasické prosklenění zavazadlového prostoru, nebo bežné ztvárnění zadních světel.Zákazník si bude moc  Twingo vytvořit k obrazu svému. Volit budete mezi barevnými pakety, rozličnými dekorativnými prvky, pevnou či stahovatelnou střechou. Technické údaje a cena zůstávají zatím v utajení. Na podrobné informace si budeme muset počkat až na ženevský autosalon, který proběhne v březnu tohoto roku. Též se uvidí, jak nové Twingo zapůsobí na zákazníky.

Speciály

Aktuality

Novinky

Představení