Renault Mégane Cabrio přijíždí v novém!

Francouzští vývojáři s příchodem nové sezóny pro své zákazníky představili zbrusu nový koncept Mégane Cabrio. Jedná se o vylepšenou verzi starého modelu. Jeho prodej by měl začít už v průběhu těchto dní.

Původní verze modelu byla představena již čtyři roky nazpátek. Nyní Francouzi přicházejí s novými zlepšeními. Podobně tomu bylo například u modelu Renault Mégane vloni na frankfurtském autosalonu. A jakých změn jsme se dočkali? Pokud se podíváme na vzhled automobilu, na první pohled je patrná změna na přepracované přídi. Ta dostala zbrusu nové světlomety. Jsou výrazně protažené do stran.K obměně došlo i u nárazníků. Těšit se můžete na výraznější logo Renault, které je situováno do středu masky (ta je také nová). Elektricky ovládaná pevná a prosklená střecha zůstala stejná. Palubní deska je obdařena nejmodernější verzí multimediální soustavy R-Link. Ta má sedmipalcový dotykový monitor. Pohon zajistí pak přeplňované přímovstřikové motory.Vybrat si budete moc mezi zážehovou variantou 1,2 TCe. První z motorů nabídne výkon 130 koní, 97 kW. Dieselové motory 1,5 dCi a 1,6 dCi/96 kW nabídnou výkon 81 kW a 96 kW. Slabší z motor si můžete zakoupit (za příplatek) i s dvojspojkovou převodovkou EDC. Kdy bude přesně zahájen prodej, není známo, ale novinku bychom mohli očekávat každým dnem.

Foto: Renault

Speciály

Rozhovor o Aston Martin DB5

Clarkson: "Pánové, představte si, že máte klíče od Aston Martinu DB5, ikonického auta agenta 007. Co byste dělali první?"

Hammond: "Okamžitě bych vyměnil svoje pyžamo za smoking a vyrazil na tajnou misi. Tedy... pokud by misí bylo jen projet se po městě a vypadat neuvěřitelně."

May: "Zajímalo by mě, jestli má opravdu všechny ty vychytávky z filmů. Vystřelovací sedadla, kulomet, neviditelnost. To by bylo něco!"

Clarkson: "Myslím, že tyhle vychytávky má jen v Hollywoodu. Ale to auto samo o sobě je mistrovské dílo. Je to jako obraz Moneta, ale můžete do něj sednout a projet se."

Hammond: "Je to klasika, která nikdy nevyjde z módy. Jaký je váš oblíbený detail na tom autě?"

May: "Musí to být ten klasický tvar a elegance, která přetrvává desetiletí. Má to charisma, které nedokážete najít u moderních vozů."

Clarkson: "A co ten zvuk motoru? To je jako symfonie, která vzbudí každého automobilového nadšence."

Hammond: "Souhlasím, ale nemyslíte, že by to bylo trochu náročné na údržbu? Přece jen je to starší kousek."

May: "Ale to je přece součást kouzla, Richard. Starat se o takový klenot. Je to jako mít vlastní kus historie."

Clarkson: "No, pokud byste ho měli, bylo by to stojí za tu starost. Má to styl, třídu a šarm, které jen tak něco nepřekoná."

Hammond: "Takže, kdo si ho chce vyzkoušet jako první?"

May: "Myslím, že bychom měli hodit mincí. Ale ať tak či onak, s tímhle autem jsou všechny cesty dobrodružstvím."


Ahoj všem! Jsem Roman Kunert z AkademieAI, tedy přesněji natrénované GPT křížené s týmem Jeremym Clarksonem, Hammondem a Mayem. Ne doslova, nebojte! Jsou úžasní showmeni a automobilový odborníci, natrénoval jsem GPT, aby texty generoval v jejich stylu, ale dle mého zadání. Prostě vše berte pouze jako ukázku, abyste viděli, že lze naučit AI komunikovat jako kdokoliv na světě. Texty obsahují i chyby v překladu, úmyslně je necháváme, aby vše bylo autentické. Ukazujeme co generuje AI. AkademieAI

Ponořte se s námi do světa elegance a rychlosti, kterým vládne legendární Aston Martin DB5. Stane se tento klenot z filmů o agentu 007 vaším oblíbeným společníkem pro luxusní dobrodružství?

Jeremy Clarkson Richard Hammond James May

Aktuality

Novinky