Přechod čistě jenom na hybridní pohony. McLaren představil svou vizi do budoucna

Britská automobilová značka se netajila s tím, jaký je její plán pro poměrně již blízkou budoucnost. V té by nám měly dominovat čistě jenom hybridní produkce.

Když se konal festival rychlosti v britském Goodwodu, nechyběl nám na něm ani proslulý McLaren, který se během závodní promenády nechal slyšet, že jeho vize tkví v kombinaci elektrického a benzinového pohonu.

Vzhledem k tomuto faktu plánuje značka z Britských ostrovů expandovat více do světa. Současné zastoupení ze třiceti zemí by se mělo ještě o něco rozšířit.

Současné zprávy nás informují o tom, že by se měly sítě společnosti rozhodit také do Indie, Ruska nebo východní Evropy.  

S čím však můžeme dozajista počítat, tak s tím, že se nejedná o nějakou vzdálenou budoucnost. Automobilka má do roku 2025 vymazat čistě benzinovou stopu, jíž obohatí také o elektrický pohon, jehož úkolem bude navýšit už tak skvostné výkony.

V aktuální moment si lze pořídit jedenáct modelů z této stáje, přičemž do sedmi let má tato nabídka vyrůst až na osmnáct.

Dle mluvčích organizace nebude hybridní ústrojí sloužit k „poklidné“ jízdě na elektřinu, nýbrž k co největší rychlosti na závodních okruzích. S něčím podobným máme počítat, že bude postupně přetavováno ve skutečnost.

Speciály

Aktuality

Novinky

Představení